Dny obce Pustějov jsou vyhlášené zejména svým unikátním programem. Návštěvník má možnost zapojit se do olympiády, soutěže o nejlepšího Puštějovjáka či Puštějovjačku, nebo jen tak přijít a pochutnat si na domácích specialitách. „Počasí se dnes vydařilo, sešla se tady skoro třetina obce,“ pochvaloval si starosta obce Tomáš Maiwaelder. „Kromě programu, jsme přichystali našim házenkářkám malé překvapení. Ony samy to ještě nevědí, ale za jejich úspěchy se je chystáme odměnit,“ prozradil starosta. Dívky, které už hodinu netrpělivě posedávaly na lavičkách, tak nakonec dostaly prostor ke své slávě. Od vedoucího Tělovýchovné jednoty Sokol obdržely medaile a nakonec i zlaté prstýnky. Oddíl házenkářek z Pustějova totiž tento rok vyhrál Krajský přebor dorostenek, a tak mají rozhodně co slavit.

Soutěže společně s muzikou se pak nerušeně odvíjely až do šesté hodiny večerní, kdy pořadatelé v čele s Karlem Bednaříkem, členem kulturní komise, vyhlásili vítěze. Ten pak obdržel putovní sochu Pušťějovjáka a víkendový pobyt v horském hotelu Visalaje.

Slavností se účastnil také poslanec Parlamentu České republiky Pavel Hrnčíř. „Jsme rádi, že nás pan Hrnčíř navštívil. Je tady sice jen na pár hodin, ale i tak si jeho přítomnosti velmi vážíme,“ potvrdil Maiwaelder. Na programu Hrnčíře byl i nedělní Septemberfest ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Pustějov zakončil svůj slavnostní den taneční zábavou, která trvala až do pozdního večera. „Slavnosti obce jsou oblíbenou událostí. Určitě i příští rok naplánujeme nějakou olympiádu, bude mít sice jiný podtitul, ale jistě se jí lidé zúčastní stejně rádi, jako dnes,“ zakončil starosta. Loňské hry byly ve znamení recyklace a třídění odpadu, letos si soutěžící udělali výlet kolem světa.