Rok končící rozporuplnou číslicí 13 skončil. Mnozí si oddychli, že je za nimi, jiní jej považovali za docela šťastný a klidný. Jeho konec však slavili všichni, a tak se složky integrovaného záchranného systému na Novojičínsku rozhodně nenudily. Přesto však oslavy příchodu nového roku nebyly tak bouřlivé jako v letech předchozích.

Záchranáři Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje zasahovali na Novojičínsku během silvestrovské noční směny, tedy od 19 do 7 hodin ráno, celkem u 26 případů. V pěti z nich šlo o nejrůznější úrazy typu pády na ulici, pořezání a podobně. Pět osob mělo být podle informací záchranářů zraněno při napadení. Zdravotníci však zasahovali i u jedné úsměvné události. „Kuriózní bylo zranění muže a ženy v restauračním zařízení. Při tanci dvojice došlo k pádu a poranění v oblasti hlavy, a to u obou tanečníků," popsal tento zásah Lukáš Humpl, tiskový mluvčí krajských záchranářů, a vzápětí dodal, že jeden muž byl ošetřen s poraněním obličeje, jež vzniklo při výbuchu petardy.

Nic neobvyklého během své služby nezaznamenali ani novojičínští policisté. „Řešili jsme většinou klasické výtržnosti," popsal průběh noci Petr Gřes, novojičínský policejní mluvčí, a dodal: „V Novém Jičíně byl zadržen mladík, který se vloupal do stánku s plyšovými hračkami." Během 31. prosince se na silnicích stala jediná nehoda, jež se však obešla bez zranění. Nehoda se škodou za pět tisíc korun se stala kvůli nesprávnému způsobu jízdy.

Také hasiči prožili relativně klidný konec roku. V úterý zasahovali u čtyř událostí. K prvnímu případu vyrazili přesně v osm hodin ráno do Štramberku, kde poskytovali, spolu s ostatními záchrannými složkami, technickou pomoc, a ze stejného důvodu zasahovali o necelou hodinu později v Pustějově. Před 21. hodinou pak hasili požár popelnice na Máchově ulici v Novém Jičíně a půl hodiny před půlnocí otevírali uzavřené prostory ve Fulneku. Na Nový rok ráno je však zaměstnal požár nízké budovy ve Frenštátě pod Radhoštěm, který byl operačnímu středisku hasičů nahlášen přesně v 7 hodin 34 minut. Ohnivý kohout na budově napáchal stotisícovou škodu.

Radostná zpráva přišla z Nemocnice Nový Jičín. Přesně v 6 hodin a 45 minut se tam narodilo první miminko roku 2014. Holčička, které dali rodiče jméno Klára, po narození měřila 47 centimetrů a vážila 3180 gramů. „Maminka i holčička jsou v pořádku," informovala Novojičínský deník Hana Szotkowská, tisková mluvčí nemocnice. Lékaři tam během noci ošetřili několik pacientů s drobnými poraněními, tržnými ranami či popáleninami. „Nic mimořádného se však nestalo," dodala mluvčí.