Jako první se rekonstrukce dočkala lávka, která spojuje kopřivnické ulice Francouzskou a Dolní. Práce na rzí a korozí postiženém objektu začaly tento týden, ve středu 31. července. Hojně využívaná lávka pro pěší, která vznikla v polovině 80. let, byla ve zhoršeném technickém stavu, což potvrdili nejen lidé žijící v její blízkosti, ale i Vladimír Pustka ze společnosti Slumeko, která má mosty a lávky ve městě na starosti.

„Při každoročně prováděných mostních prohlídkách byl u této lávky zjištěn pokročilý stupeň koroze. Spodní nosná konstrukce se tedy musí oprýskat a následně důkladně ošetřit nátěrem. Rekonstruováno bude také zábradlí," uvedl Vladimír Pustka s tím, že půjde o první větší opravu od doby, kdy lávka vznikla, protože doposud byly realizovány pouze drobnější vysprávky a nátěry zábradlí.

Podobný zásah čeká také lávku pod mateřskou školou Krátká. Ta je ještě starší než lávka z ulice Francouzské, vznikla již v roce 1975. Stavební práce u lávky v blízkosti školy však začnou později, s největší pravděpodobností v polovině srpna. Město přitom ze svého rozpočtu uvolní částku ve výši zhruba dvě stě tisíc korun. „Náklady na opravu každé z těchto lávek se totiž pohybují kolem devadesáti tisíc korun," sdělila pracovnice odboru majetku města Iva Šumšalová, která má rekonstrukci lávek na starost s tím, že po dobu oprav budou lávky po dobu zhruba jednoho týdne uzavřeny.

Obyvatelé města Kopřivnice, zejména pak částí, kde se lávky nacházejí, jejich opravu vítají. „Denně si tudy zkracuji cestu do práce, takže uzavření pro mě sice není moc příjemné, protože to musím vzít jinudy, ale na druhou stranu jsem si už kolikrát říkal, kdy ta stará lávka spadne. Její stav byl totiž hrozně zanedbaný," uvedl pan Jiří, žijící na ulici Francouzská. „Místní děti si u toho mostku často hrají, v zimě, když zamrzne Kopřivnička, pod ním procházejí, takže je jen dobře, že s ní město po těch letech konečně začalo něco dělat," doplnila názor pana Jiřího další obyvatelka nejlidnatějšího kopřivnického sídliště Sever.