Fulnek uzavřel s Odrami veřejnoprávní smlouvu, na jejímž základě bude Odrám platit za jeden projednaný přestupek 1300 korun. Důvodem rušení komise je skutečnost, že Marie Pavlová, pracovnice radnice, která komisi vedla devatenáct let, chce odejít do důchodu,“ vysvětlil starosta Fulneku Josef Dubec a dodal, že dané řešení je pro město ekonomicky nejvýhodnější.

„Kolik se bude platit, je mi jedno, ale vadí mi, že se postupně veškeré agendy předávají do Oder, a město se za chvíli dostane na úroveň obce prvního stupně. Myslím si, že to, co město může zabezpečit samo, mělo by zabezpečit. Roste tím význam města. Za chvilku se dostaneme na úroveň menších obcí,“ reagovala na posledním zasedání zastupitelka Jana Mocová a připomněla, že v průběhu posledních let Fulnek přišel o pobočku úřadu práce či o kontaktní místo sociálních služeb. „Teď se nebudou projednávat přestupky. Myslím si, že kdyby se na to někdo zaměstnal na zkrácený úvazek, nebudou zvýšené náklady,“ řekla Mocová.

Starosta připomněl, že komise pro projednávání přestupků byla ve Fulneku padesát let, načež Pavlová přiznala, že práce v komisi nebyla jednoduchá. „Byl to veliký psychický nápor. Přiznám, že některé invektivy jsem špatně snášela. Pokud ale někdo chce vést komisi a město bude pro, tak ať to dělá. Musí to ale být člověk s právnickým vzděláním nebo s osvědčením,“ uvedla Pavlová, kterou doplnila tajemnice Yvetta Sigmundová s upřesněním, že smlouva s Odrami potrvá do konce volebního období, tedy podzimu 2010. Pokud nově zvolené zastupitelstvo bude chtít, může komisi obnovit.

Mocová znovu vyslovila obavy o budoucí pověst města. „Za chvilku předáme stavební úřad Odrám, protože tady nebude člověk s odbornou způsobilostí. Je to o systému. Vždycky zapříčiněním něčeho nebo někoho o něco přijdeme a Fulnek klesá níž a níž. Mám strach, že se tady zanedlouho bude nějak dělat samospráva a státní správa bude veškerá v Odrách, takže občané budou muset jezdit za vším do Oder,“ řekla Mocová. „Taky mě to mrzí, ale je to otázka kádrová i finanční,“ uzavřel starosta.