Jeho návštěva je naplánovaná na středu 12. listopadu. Miloš Zeman nejprve navštíví společnost Tatra Trucks, a poté se setká s občany města.

Zhruba půlhodinové setkání se uskuteční před kulturním domem a jeho začátek je naplánován na 13 hodin. V případě nepříznivého počasí se setkání občanů Kopřivnice s prezidentem republiky uskuteční v kině Puls.

Do Moravskoslezského kraje prezident přijede už v pondělí 10. listopadu. Kopřivnice bude poslední zastávkou jeho třídenní návštěvy.

Další program

V jeho nabitém programu jsou tentokrát zahrnuta města Havířov, Opava nebo Krnov, jejichž návštěvu v minulém roce nestihl.

Prezident se setká s veřejností, poslanci a senátory zvolenými za Moravskoslezský kraj, zavítá také například do Jaselských kasáren na Opavsku.

Původně ho měla doprovodit také jeho manželka Ivana Zemanová, která měla na pondělí a úterý připraven takzvaný separátní program. Nakonec ale do kraje nepřijede.

„Paní Ivana Zemanová se bohužel návštěvy Moravskoslezského kraje ve dnech 10. až 12. listopadu nezúčastní. Zotavuje se po drobném lékařském zákroku a chce být plně připravena na přijetí mnohonásobných bezpříspěvkových dárců krve na Pražském hradě," uvedl hradní mluvčí Jiří Ovčáček s tím, že sama se navíc nedávno stala bezpříspěvkovou dárkyní krve.
Program paní Ivany Zemanové pro Moravskoslezský kraj se však podle něj neruší.
„Pouze se přesouvá na pozdější datum, mimo oficiální návštěvu prezidenta republiky. Paní Zemanová se do Moravskoslezského kraje velmi těší a datum návštěvy bude stanoveno co nejdříve," doplnil Jiří Ovčáček.

Setkání s hejtmanem

Třídenní návštěva prezidenta začne opět společným programem na krajském úřadu, kde se prezident s hejtmanem Miroslavem Novákem a jeho paní Martinou Novákovou. Kromě podepisování kroniky kraje přijde řada i na předání daru. Krajský úřad ho ale prozatím nechtěl komentovat. 

„Prezident mezitím zavítá do Dolní oblasti Vítkovic, tam ho čeká návštěva Velkého světa techniky a prezentace brownfieldů. Odpoledne pak pojede do Havířova, kde se setká s představiteli města v Městské knihovně Havířov a také s občany. A to na náměstí Republiky," uvedla mluvčí krajského úřadu Petra Špornová.

Jednou ze zastávek prezidenta bude také ta v Nemocnici s poliklinikou Havířov, kde se kromě vedení nemocnice setká také s jejími zaměstnanci. „Kdykoliv jsem v jakémkoli podniku, žádám o setkání se zaměstnanci. Dívám se do jejich tváří a vždy mě zajímá, zda se usmívají, nebo mračí, protože to je někdy více než statistika podniku. To je živý obraz," uvedl při své loňské návštěvě společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech Miloš Zeman.