Už v pátek 8. června se od 18 hodin uskutečnil koncert Beaty Bocek v doprovodu švédského multiinstrumentalisty Christoffera Strandha.

„Z důvodu velmi nepříznivého počasí v dopoledních hodinách a ne příliš optimistické předpovědi, byl koncert přesunut z piaristických zahrad do Kulturního domu. Počasí se sice umoudřilo, ale vše již bylo přichystáno v náhradním prostoru, ale i tak si koncert těšínské písničkářky návštěvníci náležitě užili,“ sdělila Ing. Iveta Busková vedoucí Odboru kultury a cestovního ruchu Městského úřadu Příbor.

Sobota dopoledne patřila farmářským trhům, které v městském parku začaly již v 8 hodin a trvaly do poledne. Trhy oživilo v 10 hodin vystoupení dixielandové kapely Stanley's Dixie Street Band, která svou pohodovou muzikou posluchače ihned nadchla.

V neděli 10. června oživily zahradu piaristického kláštera od 14 do 16 hodin módní přehlídky plavek, šatů, klobouků, brýlí a dalších doplňků proložené hudebními vystoupeními „Skupiny sólistů z 1. ročníků“ a „Seminaristek“ z Masarykova gymnázia Příbor pod vedením Blanky Hrubé. „Speciálním hostem přehlídky byla příborská módní návrhářka Lada Vyvialová, držitelka mezinárodních ocenění Selection by Patrizia Gucci, Gentleman´s Essentials by MINI, Elle, výtvarník sezóny,“ doplnila Iveta Busková.

Řadu návštěvníků možná překvapily „zaparkované“ automobily v piaristické zahradě „Nejednalo se nový módní prvek, ale o modely generálního partnera a sponzora celé akce, díky němuž mohla být nabídka Víkendu otevřených zahrad takto pestrá. Automobily byly umístěny co nejšetrnějším způsobem, aby nebyl narušen trávníkový porost a rozumní návštěvníci to zcela jistě pochopili,“ dodala Iveta Busková s ujištěním, že v Příboře jsou na své zahrady a parky pyšní, a proto se do tohoto projektu určitě opět příští rok zapojí.

„Budeme se snažit přichystat opět atraktivní program pro všechny věkové generace,“ uzavřela Iveta Busková.