Členové obou týmů se na finále těšili a v koutku duše i věřili v úspěch. „My už jsme jednou na finále byli, tak jsme si řekli, proč to nezkusit znovu? Jinak je tým ze dvou třetin změněn. Tihle kluci prostě chtěli jít a piškvorky umí. Byla to jasná volba,“ uvedl před finále v rozhovoru pro server pIšQworky Petr Špaldoň, kapitán týmu Zbylo nás pět. Zároveň prozradil, že pro něj a pro další dva členy družstva je to poslední možnost, neboť jsou v maturitním ročníku.

Tajný sen, dostat se na nejvyšší příčky, se ale této pětici nesplnil, stejně jako dalším zástupcům příborského gymnázia, týmu MGP. „Atmosféra byla dobrá, ale měli jsme hodně velkou smůlu. Narazili jsme na opravdu dobré soupeře. Potýkali jsme se s velkou nepřesností. Možná je to tím, že jsme vstávali ve čtyři ráno,“ řekl kapitán týmu MGP Viktor Holáň.

Finále mistrovství, jehož organizátorem je občanské sdružení Student Cyber Games, pro sebe nakonec rozhodl tým Best of AG z Akademického gymnázia v Praze 1, který za odměnu získal adrenalinový víkend ve středisku Yellowpoint v Krkonoších. Celkově se soutěže zúčastnilo přibližně 18 000 středoškoláků, z kterých po školních kolech vykrystalizovalo 604 týmů. Oproti loňsku narostl počet účastníků asi o čtyřicet procent. „Velice nás těší rostoucí trend v počtu účastníků. Znamená to, že loňský úspěch nebyla jen náhoda. Daří se zlepšovat pokrytí republiky, a tak jediný okres neunikne možnosti účastnit se soutěže,“ zhodnotil sérii turnajů hlavní koordinátor Richard Malovič. „Letos se soutěž stala tak trochu společenskou událostí. Všimli jsme si, že se účastní čím dál více děvčat, což klání posunuje úplně na jinou úroveň,“ dodal ještě Malovič s přesvědčením, že příští rok bude soutěž opět pokračovat.