U příležitosti Dne zdraví připravila novojičínská nemocnice řadu bezplatných vyšetření. Zájemci si tak mohou během jednoho odpoledne zjistit svůj aktuální zdravotní stav a prodiskutovat ho s lékaři.

„Všichni příchozí budou mít možnost si od 13 do 17 hodin nechat zdarma zjisti například hladinu cukru v krvi, naměřit EKG či krevní tlak nebo si nechat změřit dioptrie či nitrooční tlak,“ informuje Hana Szotkowská, tisková mluvčí holdingu Agel, který má nemocnici v Novém Jičíně od začátku letošního roku v dlouholetém pronájmu. Dále bude připravena také osvěta z oblasti prevence karcinomu prsní žlázy a tlustého střeva a všechna vyšetření budou moci zájemci poté konzultovat s lékaři.

„Pokud patříte mezi ty, kteří se loučí s kalhotami z loňska proto, že už je prostě nedopnou, ale dobrého jídla se ani tak nechtějí vzdát, vězte, že i pro vás je připraven program, a to v podobě dietologické poradny, spojené s ochutnávkou zdravých, ale přitom neskutečně dobrých pokrmů,“ vzkazuje hlavní sestra novojičínské nemocnice Marie Jurošková.

Ovšem jak dodává Hana Szotkowská, vynecháni nebudou ani ti nejmenší ze školek. Děti mohou v tento den poznat nemocnici a její chod z blízka. Od 10 hodin je pro ně připravena prohlídka vybraných oddělení i s malým programem.

Světový den zdraví si celý svět připomíná od roku 1946 a připadá na dnešní den, tedy 7. duben. V tento den nabyla platnosti Zakládací smlouva a toto datum je považováno za vznik WHO (Světové zdravotnické organizace). Především preventivními akcemi si je připomínají zdravotnická zařízení napříč celým světem, a nemocnice v Novém Jičíně není výjimkou. Do její spádové oblasti patří více jak 170 tisíc obyvatel.