Prima Den s Deníkem měl za úkol hlavně pobavit, a ti, co přišli, se určitě nenudili. Horkokrevný úvod obstarala místní hudebně taneční skupina Cikne Čhave.

Poté přišlo mírné uklidnění, když se na pódium dostavil první vzácný host Prima Dne s Deníkem, místostarosta Nového Jičína Milan Šturm. Ten pohovořil o problematice areálu bývalé tabačky v Novém Jičíně. Investor, společnost Mocero reality, tam hodlá postavit dva markety, OBI a Interspaar, přičemž chce srovnat se zemí stávající, více než stoleté objekty. „Předpokládáme, že přítomnost dvou marketů by v tomto místě přinesla závažné komplikace v dopravě. Proto město jedná s investorem o možnostech řešení. Jednou z variant by mohlo být zprůjezdnění ulice Suvorovová,“ naznačil místostarosta. I on se již smířil s tím, že pokud se investor rozhodně stávající budovy areálu zbourat, nic mu v tom zřejmě nezabrání.

Optimističtější zprávou pak byla informace, že náročná rekonstrukce Masarykova náměstí v Novém Jičíně by měla být dokončena počátkem září.

Po dalším krátkém vystoupení Cikne Čhave už dostala prostor největší hvězda Prima Dne s Deníkem, Petr Šiška. Ochotně povyprávěl o tom, jak se dostal k moderování pořadu, v němž soutěžící odhalují svá nejniternější tajemství. Zároveň pospal, jak takové natáčení probíhá.

Další hudební vložku předvedl Jarda Plšek, zpěvák kapely Reach z Uherského Hradiště. Potom si na své přišly hlavně děti, za nimiž přišel Ladislav Dobeš a jeho mluvící pes Macík. Závěr patřil Železnému Zekonovi, který dokazoval, že má stále hodně síly.

Prima Den s Deníkem ale přinesl i řadu soutěží. Přítomní mohli soutěžit u stánku značky Klasa, Radek Navrátil a Patrik Kačo se stali vítězi soutěže o nejrychlejší kop míčem. Pět lidí mělo šanci vyhrát set top box a na jediného vylosovaného čekala večeře s Petrem Šiškou.

Příjemný večer v restauraci Zámeček pod Hradem ve Starém Jičíně s oblíbeným moderátorem nakonec strávila Eva Švaňová.

O společné večeři Evy Švaňové s Petrem Šiškou se dočtete více v zítřejším vydání Novojičínského deníku.