Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přímé přenosy ze zasedání budou nejdříve příští rok

Ani tentokrát nepadl návrh na zavedení přímých přenosů ze zasedání zastupitelů Frenštátu pod Radhoštěm na úrodnou půdu. Není totiž příhodná doba.

28.11.2014
SDÍLEJ:

Zastupitelstvo ve Frenštátě pod Radhoštěm. Ilustrační foto.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Záležitost týkající se vysílání zpravodajství z Frenštátu pod Radhoštěm se objevila hned v úvodu zasedání zastupitelů Frenštátu pod Radhoštěm, které se konalo před několika dny. Starostka města Zdeňka Leščišinová zmínila, že nový zastupitel Čestmír Mikeska podal návrh, aby byl do programu zasedání nově zařazen bod o rozšíření televizního zpravodajství města a on-line vysílání celého jednání zastupitelstva města.

On-line vysílání

„K tomu bych chtěla poznamenat, že návrh projednala rada města, která schvaluje program zasedání zastupitelstva," uvedla Zdeňka Leščišinová a dodala, že rada města v této věci přijala usnesení.

„Rada města projednala návrh o rozšíření televizního zpravodajství města Frenštátu pod Radhoštěm a on-line vysílání z celého jednání zastupitelstva a rozhodla program jednání zastupitelstva nerozšiřovat a návrh na rozšíření televizního vysílání řešit v souvislosti s ukončením smlouvy o dílo na externí zajištění televizního vysílání v příštím roce," citovala starostka Frenštátu pod Radhoštěm z usnesení rady města.

Zároveň připomněla, že dodavatel zpravodajství toto poskytuje jako vítěz soutěže, na jejímž základě uzavřel s městem smlouvu s platností do 30. dubna příštího roku.

„Na tuto službu byl schválen finanční obnos, který byl smluvně ujednán. Pokud bychom nyní jednali o rozšíření ve zbývajícím období, museli bychom současně jednat o uzavření dodatku a uvolnění prostředků," upozornila starostka.

Málo kabelových přípojek

Snahy o vysílání zasedání zastupitelstva v přímém přenosu trvají ve Frenštátě pod Radhoštěm již několik let. Vždy ale skončily na tom, jak technicky zajistit, aby přenos vidělo co nejvíce obyvatel. Kabelových přípojek ve městě je totiž málo a pochybnosti byly rovněž nad přenosy pomocí satelitu nebo prostřednictvím internetové sítě.

Několikrát se ve Frenštátě pod Radhoštěm hovořilo také o obsahu a objemu zpravodajství a situace dokonce došla tak daleko, že město neprodloužilo smlouvu poskytovateli této služby, společnosti TV Beskyd, a nové výběrové řízení dopadlo tristně. Ani jedna z nabídek totiž nezískala dostatečný počet hlasů v zastupitelstvu. Hrozilo tak, že město zůstane bez vlastního televizního zpravodajství. V opakovaném hlasování, na zasedání v mimořádném termínu, zastupitelé nakonec schválili jako poskytovatele této služby opět TV Beskyd, s nímž město uzavřelo smlouvu na rok.

„V prvním čtvrtletí příštího roku se budeme muset zabývat další formou zajištění televizních přenosů a zpravodajství města," podotkla starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová.


Autor: Ivan Pavelek

28.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
FOTBALISTÉ VLČOVIC se mohli poprvé v sezoně radovat z vítězství, když doma zdolali celek z popředí tabulky ze Spálova.

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Prvňáčci z 1.B třídy Základní školy Komenského 68, Nový Jičín.

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje a lídr hnutí ANO 2011 za Moravskoslezský kraj jako host on-line rozhovoru Deníku odpovídal na dotazy čtenářů.

Nový Jičín se konečně dočká nových bytů

Útlum nabídky nových bytů končí. Zkušený developer nabízí bydlení v zahradě se vzrostlými stromy.

Vedoucí Studénka v derby přejela mladé Ďábly

Kdo se mu prozatím postavil do cesty, toho nemilosrdně smetl z cesty. Studénecký vagón nadále kráčí novou sezonou krajské ligy bez jediného zaváhání, když naposledy uspěl v derby v Novém Jičíně, kde tamní B tým porazil 7:1.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení