Pro letošní prázdniny Fokus zorganizoval rovných jedenáct táborů, z toho čtyři příměstské, které stále více získávají na popularitě. „V poslední době jsou nejoblíbenější příměstské tábory, a to především kvůli ceně, dostupnosti a možnostech programového zapojení dětí v rámci města o letních prázdninách,“ řekl Deníku zástupce ředitele SVČ Martin Jakůbek.

Pětidenní příměstský tábor stojí bez padesáti koruny tisíc korun, děti mají zajištěnou stravu, pitný režim, lektory a především bohatý program. Každý z nich má své tématické zaměření, takže si na své přijdou například fanoušci hudby a tance v rámci příměstského tábora Letní taneční škola, kdo chce poznat blíže práci policistů, hasičů a záchranářů nesmí chybět na táboře Hravě a bezpečně. Program je samozřejmě nachystaný i pro všechny, co mají rádi sport, hry, soutěže a výlety.

Mnoho školáků se však již nyní těší na pobytové tábory a letos si ve Fokusu vybírali z osmi. „Tím, že již nemáme vlastní táborovou základnu, tak si je musíme vydávat. Snažíme se mít pestrou nabídku ať už sportovních, estetických táborů, tak táborů pro všechny generace,“ sdělil Jakůbek. Ceny startují na částce 1200 korun, za nejdražší rodiče zaplatí 3700 korun. „Za poslední dva roky jsme ceny nezvedli, a to i přesto, že šlo nahoru DPH a projevila se i krize,“ podotkl zástupce ředitele.

Dětí z Fokusem tak vyráží o prázdninách na akce s názvem Puťák II, 5. Element – souboj Pokemonů, Piráti, Zašmodrchané pohádky, FloorballCamp, Operace Syndicate či Bezva Prázdniny. Na posledně jmenovaný tábor zbývá dokonce ještě několik volných míst. „Je to tábor v krásném prostředí rožnovských Beskyd, který je na horské chatě Búřov a je tam nádherně,“ rozvádí Martin Jakůbek s tím, že ve Valašské Bysttřici čeká školáky dobrodružství, hry, sport a zábava.

Jen v loňském roce se na táborech SVČ Fokus vystřídalo během letních prázdni 370 dětí. Veškeré informace o nabídce a harmonogramu letošních táborů naleznou zájemci na www.fokusnj.cz.