O přímých přenosech ze zasedání zastupitelstva se ve Frenštátě pod Radhoštěm hovoří již delší dobu. Město je kdysi dělalo stabilně, zájemci je mohli vidět prostřednictvím televize. Jenže město s poskytovatelem této služby rozvázalo smlouvu a mezitím skončilo vysílání vzduchem. „Společnost, která nám nyní zajišťuje televizní přenosy, konstatovala, že nemá potřebnou technologii na to, aby mohla vysílat on-line po internetu," zmínil se na jednom z dřívějších zasedání zastupitelstva místostarosta Frenštátu pod Radhoštěm Pavel Mička a dodal, že například jedna z nabídek, kterou dostal, byla 24 tisíc korun s DPH za šest hodin vysílacího času.

Na červnovém zasedání se ale objevila kamera, snímající celý průběh zasedání, jehož přenos byl na internetu. Ve čtvrtek už se kamera objevila jen na chvíli, aby kameraman pořídil ze zasedání nějaký šot.

„Dneska se nepřenáší?" tázal se zastupitel Milan Bureš. Starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová mu odvětila, že na přímý přenos nejsou schválené peníze. „Zastupitelům by mělo záležet na tom, že občan se chce dozvědět. Na internetu se objevila anketa, která o tom vypovídá celkem jednoznačně," poukázal Milan Bureš na skutečnost, že na serveru, který vysílá internetové zpravodajství z Frenštátu, se objevilo toto: Frenštátští opoziční zastupitelé dlouhodobě prosazují online přenosy ze zasedání zastupitelstva města. Uvítali byste takovou službu? Z 84 respondentů, kteří hlasovali, je 97,6 procenta pro. „Pokud uvažujeme o novém výběrovém řízení pro poskytovatele televizního zpravodajství z města, proč to tam nedat," nastínil Milan Bureš.

Chybí Vám přímý přenost ze zastupitelstva? HLASUJTE V ANKETĚ!

Ve většině měst Novojičínska mají obyvatelé možnost vidět zasedání zastupitelstev buď v přímém přenosu, nebo ze záznamu na webových stránkách daného města.