V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci, ze kterých jsou důvodně podezřelí dva muži ve věku 19 a 28 let přímo z Nového Jičína.

Této trestné činnosti se například 19letý muž dopustil tím, že v noční době z 8. na 9. května 2021 rozbil skleněnou výplň výkladní skříně na prodejně s domácími potřebami na ulici Dobrovského v Novém Jičíně, odkud odcizil deset kusů vystavených nožů v hodnotě 2 tisíce korun. Na zařízení provozovny vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 8 tisíc korun.

Dále bylo zjištěno a prokázáno, že shora jmenovaný 19letý muž již měl v pozdních večerních hodinách 7. května tohoto roku, za pomocí nalezeného odpadkového koše, rozbít výlohu prodejny na ulici Masarykovo náměstí v Novém Jičíně a z ní odcizit různé druhy, vzory, velikosti a množství vystaveného zboží (řetízky, náušnice a manžetové knoflíčky) v celkové hodnotě téměř 32 tisíc korun. Poškozením skleněné výplně výkladní skříně vznikla soukromé společnosti hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun.

Jeho „kolega“, 28letý muž zase v polovině března letošního roku spáchal na ulici Hoblíkové v Novém Jičíně přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na oplocenou zahradu jednoho z rodinných domů a ze zdejšího přístřešku odcizil volně odložené cigarety, zapalovač a láhev vína. Při tomto však byl vyrušen majitelem dané nemovitosti a okamžitě z místa svého protiprávního jednání utekl.

Oba muži pak společně v brzkých ranních hodinách 8. května 2021 na ulici Žerotínové v Novém Jičíně úmyslně poškodili výlohu zdejší prodejny zlatnictví, přičemž nic neodcizili, avšak rozbitím skleněné výplně výkladní skříně způsobili poškozené právnické osobě celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši 12 tisíc korun. 

„Vše je nadále v intenzivním prošetřování a prověřování ze strany policistů a kriminalistů Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně, přičemž se zjišťuje, zda se shora uvedení muži nedopustili i dalšího obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorský.