Jedním z nejdůležitějších mezníků v historii České republiky je beze sporu 28. říjen. V tento den si totiž lidé připomínají Den vzniku samostatného československého státu. „Při této příležitosti zve město Kopřivnice všechny občany ke slavnostnímu setkání,“ uvedla tisková mluvčí Kopřivnice Lucie Petříčková s tím, že setkání se uskuteční již den před státním svátkem, tedy v úterý 27. října od 16 hodin u pomníku Tomáše G. Masaryka.

Také letos položí zástupci města Kopřivnice a členové Masarykova demokratického hnutí kytici k pomníku prvního československého prezidenta. „Zváni jsou všichni, kdo si chtějí připomenout události roku 1918 a uctít památku těch, kteří se zasloužili o ukončení první světové války, uznání národních práv Čechů a Slováků a vznik samostatného Československa,“ vyjmenovala mluvčí Petříčková. Jedním dechem také dodala, že slavnostní atmosféru setkání podtrhne i letos vystoupení Pěveckého sdružení Kopřivnice.

Vznik samostatného československého státu si připomenou i jiná města a obce na Novojičínsku. Například v Novém Jičíně se při této příležitosti sejdou obyvatelé i představitelé města na tamním Masarykově náměstí rovněž v úterý 27. října, a to už v 15 hodin.