Ludmila Žárská, která pracuje na frenštátském městském úřadě také jako manažer pro cestovní ruch a propagaci, pro Deník uvedla, že by chtěli zatraktivnit lokalitu Horeček a proto vytvořili návaznou studii již existující naučné stezky Beskydské nebe na Horečkách.

„V prvé řadě chceme udělat obnovu turistických rozcestníků a jejich rozšíření, na čem už se pracuje. Řešíme značení a povolování ke značení od vlastníků lesů. Zvolili jsme přírodní materiál – dřevo s vypalovanými nápisy,“ podotkla Ludmila Žárská a upozornila, že ve zmíněné nové návazné studii naučná stezka, která v současné době měří 3800 metrů, už je také rozšířená o zastavení u Jurkovičovy sušárny ovoce, což je jediný originál svého druhu na území Moravskoslezského kraje. Dalším novým zastavením bude památník Tomáše Garrigue Masaryka.

Silnice na Praděd je průjezdná, říjen 2022.
Frontám pod Pradědem je konec, silnice mezi Hvězdou a Ovčárnou je průjezdná

„Dále se plánují nové tabule, které budou z kortenu. Na nich bude povídání o místě, mapa, logo. Deska s informacemi bude přelepitelná, takže umožní kdykoliv text aktualizovat. První by byla u Masarykova pomníku, druhá u Jurkovičovy sušárny,“ dodala Ludmila Žárská s tím, že vše ale bude záležet na tom, jestli nově zvolené zastupitelstvo schválí peníze do Fondu Horečky, z nějž se tyto věci financují, aby se novinky stihly do začátku příští sezony.

„Pro turisty by to přineslo rozšíření údajů o zastaveních na stezce a také zlepšení orientace. V blízké budoucnosti bychom rádi propojili velké a malé hory, tedy Pustevny a Horečky cyklostezkami a cyklotrasami a turistickými cestami,“ doplnila Ludmila Žárská.

Diadém není diadém. Šperk z doby bronzové je údajně zlatý ozdobný pásek.
Zvrat v nálezu století: zlatý poklad z Opavy nezdobil hlavu, není to diadém

Dušan Jurkovič, podle jehož návrhu byla sušárna ovoce na Pustevnách postavená v roce 1899 pro Eduarda Parmu, bývalého starostu Frenštátu pod Radhoštěm a iniciátora staveb Jurkovičových turistických chat na Pustevnách, je mimo jiné autorem Libušína a Maměnky. Objekt sušárny s pozemkem se před čtyřmi roky objevil v nabídce realitní kanceláře k prodeji, podle sdělení Ludmily Žárské si ale majitel nakonec prodej rozmyslel a souhlasí s tím, aby se sušárna stala jedním ze zastavení na naučné stezce.