Datum 22. října bylo druhým oficiálním termínem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), kdy mělo dojít k úplnému zprovoznění dálničního přivaděče s označením Exit 321 v katastru obce Mankovice. Podle informací na webu ŘSD se termín oddaluje na první listopadový den.

Zda je již tento termín s definitivní platností poslední, však zůstává neznámou. Mluvčí ŘSD Martina Vápeníková během čtvrtku ani pátku neodpověděla na poslané dotazy, nereagovala na smsky a nebrala ani telefon. Jak Vápeníková řekla začátkem září, ve směru na Ostravu se dodělávalo odvodnění a připravena nebyla také komunikace. V této době se podařilo zprovoznit alespoň část přivaděče směrem na Olomouc.

Starosta nedalekých Oder Pavel Matůšů není z dalšího zpoždění příliš nadšený, ovšem v rámci dopravy ho více tíží jiná věc. „Jestli to bude za týden nebo za čtrnáct dní, tak to už přežijeme. Pro nás je ale důležité, aby opravili cestu v centru, kterou loni nestihli,“ vyzdvihl starosta priority města. Jde o frekventovanou silnici I/47 v úseku necelého kilometru, jež protíná střed Oder a přes kterou jezdí denně tisíce vozidel především z Opavska a Jakubčovic nad Odrou. „Cesta je v poměrně havarijním stavu a mám strach, co to přes zimu udělá,“ povzdychl si Matůšů a jedním dechem dodal: „Před dvěma, třemi týdny jsem dostal dopis od pana ředitele Ředitelství silnic a dálnic z Ostravy, že to udělají. Ale čas chvátá, je v podstatě konec října, a zatím tady nenastoupili, takže nevím, jestli to zvládnou. Příslib je, a dokonce na to zajistili i peníze, tak doufám, že počasí ještě vyjde a udělají to.“ Oderský starosta zároveň přiznal, že s částečným otevřením přivaděče v jednom směru se situace v dopravě ve městě o něco zlepšila.

Když před rokem ŘSD oficiálně zprovoznilo úsek mezi Bělotínem a Hladkými Životicemi, upozornilo, že část dálnice pojede v omezeném provozu. Jednalo se právě o úsek kolem Mankovic, kde také zůstaly nefunkční přivaděče. ŘSD uvádělo jako termín dokončení letošní 13. srpen, jenže situace zůstala nei po něm změněná. „Vzhledem k situaci, která v místě nastala po přívalových deštích na Moravě, se to opozdí.“ naznačil tenkrát Roman Kluzák z tiskového oddělení Ředitelství silnic a dálnic a dodal, že v srpnu by ale mohly být práce dokončeny.

Martina Vápeníková později uvedla datum 22. října, kdy mělo být slavnostní otevření tohoto úseku dálnice do plného provozu, včetně přivaděčů u Mankovic.