Dát dítě ráno do školky a vyzvednout jej odpoledne po práci je běžná praxe většiny rodičů. Spousta lidí však také řeší otázku, jak zabavit během dopoledne své starší rodiče. Odpověď přineslo Středisko sociálních služeb Kopřivnice, které zastřešuje poskytování sociálních služeb ve městě a přilehlých částech. Od března totiž rozšíří svou nabídku o Denní školku pro seniory.

Novou ambulantní odlehčovací službu objeví občané v prostorách Domu s pečovatelskou službou na České ulici v Kopřivnici. Fungovat bude od 7 do 17 hodin. „Jejím hlavním účelem je to, aby senioři nemuseli zůstávat doma sami, zatímco jsou jejich příbuzní v práci,“ vysvětlila účel vzniku Lucie Petříčková, tisková mluvčí kopřivnické radnice. Školka pro seniory přitom nabídne podobné služby, jako je tomu v případě mateřských škol. „Kromě odborného dohledu a nezbytného sociálního kontaktu, nabídne školka možnost zapojení do nejrůznějších aktivizačních činností, jako jsou ruční práce či procvičování pohybových technik,“ popsala mluvčí Petříčková a dodala, že je pro seniory rovněž zajištěno stravování. „Hodina pobytu ve školce přijde seniory na deset korun, dalších deset korun bude stát hodina zapojení se do nabízených aktivit,“ doplnila.

Dům s pečovatelskou službou nabízí v Kopřivnici pro seniory i další aktivity. Jedná se například o pečovatelské služby, odlehčovací pobyty a nechybějí ani léčebné rehabilitace. Ordinační hodiny zde mají i specializovaní lékaři, za kterými docházejí nejen obyvatelé domu s pečovatelskou službou.

Nejsou to však jediné činnosti, do kterých se mohou senioři v Kopřivnici zapojit. „Další možnost, jak si zpestřit volný čas, nabízí Městská knihovna Kopřivnice, která pořádá Akademii třetího věku,“ uvedla mluvčí Petříčková a vysvětlila, že se jedná o zájmové semestrální studium pro posluchače starší 50 let. „Tato aktivita je pro všechny, kteří touží po tom, dozvědět se něco nového a porovnat své vědomosti s novými poznatky,“ dodala Petříčková s tím, že letní semestr právě odstartoval. Noví zájemci se tak budou moci zapsat do zimního semestru až v srpnu. „Nicméně už teď je pro zájemce připraven dvoufázový kurz Internet pro seniory a osvětová přednáška v rámci Národního týdne trénování paměti,“ připomněla na závěr březnový program městské knihovny mluvčí Petříčková.