Kopřivnický areál Červený kámen letos má jednu novinku, kterou přivítají hlavně malí lyžaři. „I když to na naší sjezdovce na zimu a sníh zatím moc nevypadá, přichystali jsme pro začínající lyžaře novinku. Podařilo se nám zakoupit dětský lyžařský přenosný vlek s nízkým vedením lana o celkové délce osmdesáti metrů, který je určen nejmenším návštěvníkům,“ informoval o nejžhavější novince v lyžařském areálu na Červeném kameni ředitel správy sportovišť Milan Gilar. Potvrdil také, že vlek bude umístěn ve spodní části sjezdovky o celkové délce 480 metrů, po levé straně lyžařské chaty.

Dalších výrazných změn se letos návštěvníci bohužel nedočkají. Původní záměr protáhnout a rozšířit příjezdovou komunikaci a vytvořit tak jakousi parkovací plochu, kvůli zákazu odboru životního prostředí, nevyšel. Této myšlenky se však i přes prozatímní neúspěch Gilar nevzdává: „Myslím si, že každé středisko by mělo mít vlastní parkoviště co nejblíže sjezdovkám, takže vyčkáme a uvidíme, jak se situace ještě vyvine.“
V nedohlednu je také další projekt na celkovou renovaci osvětlení na sjezdovce. Kvůli nedokončenému návrhu i nedostatku finančních prostředků kvůli krizi se pouze opravila stávající trafostanice, upravilo se výstupiště na horním vleku a odstranily se poruchy na přívodním vedení osvětlení sjezdovky, které v loňském roce několikrát vypovědělo službu.

Lyžovat by se za příznivých podmínek mělo stejně jako v minulém roce, tedy denně do jednadvacáté hodiny večerní.

Přehled, kde si můžete v okrese zalyžovat najdete ZDE!