Parkoviště u Nemocnice s poliklinikou v Novém Jičíně se po menších úpravách otevřelo veřejnosti koncem srpna. Tehdy bylo čerstvě osazeno závorou a za každou započatou půlhodinu stání musel uživatel zaplatit deset korun. Nic jiného, než negativní ohlasy, přijít nemohlo. Proto vedení nemocnice sazby za parkování změnilo. „Nově platí, že prvních dvacet minut parkování je zdarma. Každá další započatá hodina stojí deset korun,“ popsala tehdy systém Simona Součková, tisková mluvčí novojičínské nemocnice. Její ředitel Radan Gocal pak zdůraznil, že tento poplatek považuje pouze za regulační nástroj, který pomůže tomu, aby parkoviště využívali jen ti, kterým je určeno.
Do doby před závorou bylo parkoviště u nemocnice každý den přeplněno a pacient či návštěvník neměl šanci zde auto odstavit. Dnes však téměř zeje prázdnotou a naopak to jsou ulice, přilehlé nemocnici, které praskají ve švech. Tam se totiž z hlavního parkoviště přesunula většina vozidel. Příčinou jsou, jak jinak než peníze. „Problém byl, že pacienti neměli kde zaparkovat. A to je teď vyřešeno. Jestli je dvacet korun za dvě hodiny dvacet minut stání hodně či málo, to je na zvážení každého. Platí se u všech nemocnic a já si myslím, že tato částka nijak přehnaná není a je srovnatelná s parkování po městě,“ konstatoval na čtvrtečním zasedání zastupitel Vladimír Maňásek.
Parkoviště u novojičínské nemocnice není majetkem města. Kritický stav přilehlých ulic, obležených vozidly, však Nový Jičín řešit musí. A nápadů se na zasedání zastupitelstva sešlo hned několik. „Napadla mě možnost využít travnatou plochu mezi parkovištěm u nemocnice a letním kinem. Tento pozemek patří městu, takže by se dal využít. Ovšem opět by to bylo placené parkoviště,“ navrhl zastupitel Ivo Vaněček. Jeho kolega Petr Jaroň se pak vytasil s čerstvým návrhem dopravní komise. „Řešili jsme v komisi kritickou situaci na Slovanské a podali jsme řešení, aby na této ulici začal platit zákaz stání a zastavení,“ řekl Jaroň.
Podle místostarosty Milana Šturma se nabízí hned několik řešení. „Město neprovozuje parkování jako výdělečnou činnost. Pouze chceme, aby se parkovací místa maximálně využívala. Proto také bude zrušeno vyhrazené parkování pro jedno auto tak, aby na daném místě mohl zaparkovat kdokoliv, kdo to místo potřebuje,“ uvedl Šturm. Podle jeho slov by nebyl pro městskou policii problém osadit botičkami všechna auta, která na ulici Slovanská parkují v rozporu s vyhláškou. „Nejsem s tímto stavem spokojen, ale nemyslím si, že je vhodná chvíle do toho tak razantním způsobem zasahovat. Podle mě je třeba rozšířit časový interval, kdy je parkování zadarmo, aby devadesát procent míst na parkovišti u nemocnice bylo obsazeno a lidé místo Slovanské ponechávali vozidla na parkovišti,“ doporučil a dodal, že své by mělo vyřešit také parkoviště pro více než dvě stovky aut, které ředitel nemocnice Gocal slíbil v brzké době vybudovat pro své zaměstnance.