Novojičínská radnice přichází se čtvrtým pokusem prodat lukrativní pozemek v centru města investorovi, který zde postaví bytový dům. Parcela o o výměře 2358 metrů čtverečních v těchto dnes prochází archeologickým průzkumem.

„Zveřejnit záměr prodeje pozemku, a to už počtvrté, schválili zastupitelé. Oproti původnímu zadání jsme ve prospěch investora prodloužili lhůtu pro zahájení stavby a termín kolaudace. Také bude možné až 35 procent plochy nebytových prostor využít na vybudování příslušenství bytů, tedy kočárkárny, kolárny a sklepů, což původní podmínky neumožňovaly a celé první podlaží rezervovaly ke komerčnímu využití,“ řekl místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský (ODS).

Minizoo s názvem Fauna park - Dětský ráj na Štěpánově ve Valašském Meziříčí je o 1. října 2019 znovu otevřené. Je přístupné zdarma a k vidění je zde na dvacet druhů zvířat.
TIP NA VÝLET: Minizoo na Štěpánově je po dvou letech znovu v provozu

Poprvé mohli investoři koupit pozemek, na kterém se nyní nachází menší park, před dvěma roky. „Od té doby vzrostla minimální nabídková cena podle znaleckého posudku o více než milion korun, na téměř 3,9 milionu korun bez DPH,“ upřesnila mluvčí města Marie Machková.

V poslední zářijový den se na pozemku objevila těžká technika, která vybagrovala průzkumné dva metry hluboké díry pro archeologický výzkum pracovníků z Národního památkového ústavu z Opavy. „Vyhloubíme celkem čtyři sondy. Zatím jsme narazili na základy dřívější zástavby z 20. století, ale objevili jsme i úlomky kuchyňské keramiky z doby 15. a 16. století,“ uvedl archeolog Marek Kiecoň. Výsledky práce jeho týmu pak budou sloužit jako podklad pro upřesnění podmínek nabídkového řízení na prodej pozemku.

Otevřená soutěž na výběr investora, který v proluce na Dolní bráně postaví bytové domy a nezbytnou infrastrukturu, by měla být vypsána ještě letos.

Nehoda autobusu. Ilustrační snímek
Autobus s fotbalovým týmem havaroval u Bílovce. Pasažéry vyprostili hasiči

„Budova bude mít minimálně tři a maximálně čtyři podlaží, vznikne zde asi 30 bytů a za domy parkoviště,“ doplnil místostarosta Dobrozemský. Podle informací Deníku má o pozemek zájem minimálně jeden investor.

Město Nový Jičín má pro výstavbu bytových domů vytipovány ještě ulice B. Martinů a Bezručovu. V lokalitách Pod Skalkou a Za Školou chce radnice vybudovat infrastrukturu a parcely prodat na výstavbu rodinných domů. Řešení bytové problematiky je jedním z hlavních témat současné novojičínské koalice ANO, Zelených a ODS.