Prodej čistíren odpadních vod společnosti Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK) je, a byl pro mnohá města i mnohé obce rutinní záležitostí, SmVaK dal nabídku a města kývla na prodej. Pouze ve Fulneku se to nějak zaseklo a trvalo to řadu měsíců. Město dostalo od SmVaKu nabídku na odkoupení objektu čistírny odpadních vod a pozemku za více než tři miliony korun. Proti tomu se ale ohradila zastupitelka Jana Mocová. „Mně se nelíbí, že jdeme pod cenu, když reálná cena je dvanáct milionů korun,“ vyjádřila se Mocová na červnovém zasedání zastupitelstva. K ní se přidali i další zastupitelé a záměr prodeje čistírny nakonec neprošel, přestože fulnecký místostarosta Jaroslav Štekbauer i starosta Josef Dubec upozorňovali, že zmíněné tři miliony jsou součástí rozpočtu a mají posloužit na pokrytí nákladů na vybudování vodovodního přivaděče do dvou místních částí Fulneku.

Zhruba čtrnáct dnů nato zastupitelé záměr prodeje schválili a počátkem října měli rozhodnout o samotném prodeji čistírny. Tentokrát se zastupitelka Mocová ještě před hlasováním zeptala, zda na objekt čističky město nechalo vypracovat znalecký posudek kvůli ceně. Zástupci města argumentovali, že čistička je specifické zařízení, o něž žádný jiný subjekt, kromě SmVaK, nebude mít zájem, a tudíž přistoupili na nabízenou cenu. Mocová ale trvala na tom, že bez znaleckého posouzení prodej nebude v souladu se zákonem a ruku proto pro prodej nezvedne. K ní se přidali další zastupitelé a starosta tak tuto záležitost nechal odložit.

V úterý se zastupitelé Fulneku sešli na mimořádném zasedání a vedení přizvalo i znalce Jiřího Lacinu. Mocová ještě před jeho vystoupením opět uvedla, že nabízená cena se jí zdá nízká a že by město mělo dále jedna. „Oni tam mají své zařízení, které potřebují. Myslím si, že pro město bylo výhodnější, aby mu SmVaK třeba platil nájem za budovu,“ sdělila Mocová.

„Obchodovatelnost takovéto nemovitosti je prakticky nulová a myslím si, že by vám to k obchodování nevzala žádná realitní kancelář,“ nastínil Lacina a dodal, že prakticky jediným obchodním partnerem v této záležitosti je právě SmVaK. „Ten má vnitřní směrnici o ceně, za kterou vykupuje obdobná zařízení, a za kterou nepůjde,“ doplnil Lacina a upozornil znovu, že SmVaK je v podstatě jediný kupec, který může městu za tuto nemovitost zaplatit. I proto se tržní cena prakticky pohybuje v úrovni stanovené SmVaKem. „Myslím si, že i cena pozemku byla stanovena seriózně,“ poznamenal Lacina.

Na opětovný dotaz Mocové k případné ceně pronájmu se vyjádřil starosta. „O pronájmu se s námi nebudou bavit. Oni nám vypoví smlouvu o užívání a řeknou, ať si to provozujeme sami,“ řekl Dubec, jenž posléze nechal o prodeji hlasovat. Pro prodej bylo přesně jedenáct potřebných hlasů.