Fulnečtí zastupitelé právě projednávali prodeje pozemků. „Původní žadatel by chtěl na tomto pozemku rozšířit aktivity wellness. Dalším žadatelem je soused, který by měl zájem využít pozemek ke zřízení přístupové cesty a stavbě rodinného domu. Rada doporučila odprodej původnímu žadateli za pět set korun za metr čtvereční, což je o něco více, než udával znalec ve svém posudku," předestřela Vlasta Kovačičová, vedoucí finančního odboru fulnecké radnice.

Na to reagoval zastupitel Jaroslav Štekbauer (ČSSD). „To je zahrada? Takže máme jakou cenu pro zahradu?" tázal se. Vlasta Kovačičová mu odpověděla, že cena pozemku určeného jako zahrada je dvě stě korun za metr čtvereční. „Tady ale byla cena stanovena znaleckým posudkem," pokračovala a upřesnila, že znalec stanovil cenu na 267 korun za metr čtvereční, v níž zohlednil bonitní oblast využití. „Výše ceny byla sjednána se žadatelem a on souhlasí," doplnila vedoucí finančního odboru.

Starostka Fulneku Jana Mocová (SNK RŠ) připomněla, že když město chtělo koupit pozemky pod mateřskou školou, tak jejich majitel nechtěl jít pod tisíc korun za metr čtvereční. „Vy v každém případě mluvíte nějak jinak. Jak můžete porovnávat, že jedna paní dala tisíc, jeden pán tolik, jiný pán tolik. Znalecký posudek hovoří jasně. Jestliže nectíte znalecký posudek, tak je to špatné," reagoval zastupitel Štekbauer.

Na to jej starostka upozornila, že v záměru prodeje bylo uvedeno, že bude minimální cena podle znaleckého posudku. „Mohl byste mě napadnout, kdybych řekla, že to prodáme za stovku, protože bych jednala proti zájmu města," poznamenala starostka.

(Ne)zastával znalecký posudek

Jaroslav Štekbauer se nechal slyšet, že tomu, že kupující s cenou souhlasí, nevěří. „Nemám žádné písemné stanovisko. Vidím, že tady jsou neuvěřitelné konstrukce. Zastávám znalecký posudek," pravil Štekbauer a vzápětí dodal, že se nutně nemusí držet znaleckého posudku, a navrhl 350 korun za metr čtvereční. Korunu všemu nasadil zastupitel Jan Marek (KSČM), který navrhl dvě stě korun, načež jej přítomní upozornili, že minimální cena musí být ve výši znaleckého posudku.

Do diskuse se ještě vložil zastupitel Petr Moc (ODS). „Když žadatelé s cenou souhlasí, nechápu, proč chceme jít s cenou dolů. Já bych od vás chtěl koupit třeba auto, a vy byste mi vnucoval nižší cenu," prohodil Petr Moc.

Jaroslav Štekbauer pak navrhl ukončení debaty. „Věřím paní vedoucí odboru, že žadatelka s cenou souhlasí. Hlasujme. Zjistím si, jestli to je pravda," neodpustil si zastupitel Štekbauer, pro jehož návrh byli čtyři zastupitelé, proti němu devět. Hlasování o ceně pět set korun za metr čtvereční dopadlo přesně opačně.