Část pozemků pod rybníky patří příborské organizaci Českého rybářského svazu léta. Zkraje roku rybáři požádali o darování zbytku pozemků. Na tom se také většina zastupitelů shodla. Jenže, darovací smlouvy nejdou, podle místostarosty Bohuslava Majera (ČSSD), dobře ve prospěch radnice zabezpečit. Rybáři proto byli nuceni pozemky odkoupit. Znalecký posudek je ocenil na 505 tisíc korun, což zastupitelé schválili.

Když ale mělo před pár dny zastupitelstvo kupní smlouvu schvalovat, došlo ke změně. Radnice najednou požádala o doložení, že například i stavby na březích patří rybářům. „Na listu vlastnictví je nemají,“ naznačil komplikaci místostarosta Bohuslav Majer (ČSSD). A zároveň upozornil na to, že odsunutí prodeje rybníků neznamená jeho zastavení. Obdobně hovořil i předseda příborských rybářů Milan Konvička. „To, co po nás potřebují, doložíme,“ slíbil.

Do záležitosti se navíc vložili i zastupitelé ze Sdružení nezávislých kandidátů–Příbor je náš domov, kteří prodej rybníků kritizují již několik měsíců. Poukázali totiž na možné porušení jednacího řádu zastupitelstva v souvislosti s projednáváním prodeje rybníků na předcházejícím jednání a možné porušení obecně závazných předpisů v souvislosti se zveřejněním prodeje na úřední desce. Obě stížnosti přezkoumá kontrolní výbor města.