Vzhledem k tomu, že oteplení a částečná obleva způsobuje ztenčování ledu na zamrzlých vodních hladinách, je aktuálně vysoké nebezpečí propadnutí osob do studené vody skrz tenký či oslabený led. Proto se zmínění hasiči vydali k vodní nádrži ve Staré Vsi, místní části Bílovce, aby tam nacvičili různé způsoby záchrany osob z vody a ledu. Ještě předtím ale hasiči absolvovali teoretickou přípravu na stanici v Bílovci.

„Kromě běžných osobních ochranných prostředků pro práci na vodě hasiči využívali i záchranné sáně, které jsou ve výbavě každého prvního výjezdového vozidla HZS Moravskoslezského kraje, a nafukovací lávku ze stanice Nový Jičín. Jednotky si postupně vyzkoušely některé možnosti jak záchrany, tak i pohybu po zamrzlé vodní hladině. Hasiči využili nastavovací žebříky, lana i házecí pytlíky," popsal cvičení Petr Holub, zastupující tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů.

Po ukončení výcviku a jeho zhodnocení hasiči zajistili vyřezanou díru v ledu a poté se obě hasičské jednotky rozjely na své základny.