Z šedé myšky oslnivou dámou

„Chci změnu!“ S takovým přáním se do Proměny s Novojičínský deníkem přihlásila šestadvacetiletá sympatická blondýnka Veronika Bajerová z Tiché.

Už na první pohled bylo jasné, že ze čtyř dam, které se do projektu přihlásily, to bude právě Veronika Bajerová, na níž bude změna nejviditelnější. Z Tiché totiž přijela do Nového Jičína s odrostlým přelivem a neforemným účesem.

Do parády si ji vzala mladá kadeřnice Ludmila Řeháková. „Každopádně budu měnit barvu vlasů. Ne nějak radikálně ztmavovat, spíš to položím do přírodních barev a taky budeme hodně stříhat,“ přeměřila si profesionálním pohledem svou svěřenkyni kadeřnice.

A jak řekla, tak se taky stalo. Po vzájemné domluvě s účastnicí proměny vybraly oříškovou barvu se studeným nádechem, která přidala na výrazu a podtrhla mládí nositelky.

Z křesla kadeřnice si, stále ještě s trochu rozpačitým výrazem, přesedla do křesla kosmetičky Vlasty Černoškové, která si už připravovala žehličku. Nejednalo se však o novodobý způsob mučení, ale o technologii, která pomáhá pleť vyhladit, zpevnit a mimo jiné i vyčistit. „Je to vždycky lepší před nanášením make-upu, pleť se vypne a mnohem lépe se s ní pracuje,“ vysvětlila maskérka, jež pracuje v salónku na ulici Novosady u městského bazénu. „Slečna je světlý typ, takže přijde dobarvit úplně všechno. Rty bych udělala přirozeně, do zlatavých a měděných odstínů. Některé ženy se nebojí jít do sytě červené nebo světlé, ale to je podle toho, jak se v tom cítí a jakou mají odvahu,“ zmínila se Černošková při líčení nyní již ostříhané a nabarvené modelky.

Pak už se čekalo jen na zvěčnění ve studiu Foto Creative Romana Válka. „Jsem z toho všeho trochu nervózní, ale snad si na to brzo zvyknu,“ přiznala Veronika, kterou ještě po líčení jemně doupravovala její kadeřnice. Pak už proměněnou mladou dámu čekal neodbytný objektiv a spousta krásných fotek.

A jak se tato proměna líbí Vám? Hlasujte vanketě!

V příštím vydání týdeníku Region budeme v seriálu pokračovat.