A jak jejich proměna dopadla? Nu, posuďte sami…

Syté barvy dodaly šmrnc

„Chtěla bych zvýraznit a taky poradit, co mi bude slušet,“ zamyslela se pětačtyřicetiletá Vladimíra Šajtarová ze Studénky nad svým důvodem, proč se přihlásila do Proměny s Novojičínským deníkem.

Vladimíra Šajtarová přijala pozvání do Proměny s Novojičínským deníkem, vyhlášené v nedávně době. Po příjezdu do salonu I love studio na Kostelní ulici v Novém Jičíně se jí věnovala sama majitelka salonu Marie Markovská.

Po nafocení prvních snímků hned po příjezdu dámu posadila k umyvadlu, kde připravila vlasy na náročné úpravy a poté už na stoličku před velké zrcadlo. „Paní má suché vlasy, takže na ně nanesu argan, který je regeneruje, podotkla kadeřnice Markovská a hned se dala do díla. Vlasy potřebovaly přebarvit a omladit střihem.

Ještě když působila nanesená barva, postarala se o základní úpravu pleti Vlasta Černošková, kosmetička, jež má salonek na ulici Novosady v Novém Jičíně. Na pomoc si vzala galvanickou žehličku, která pleť vypjala a regenerovala. „Tuto proceduru potřebuje podle mého každý člověk nad dvacet let. Někdo sice stárne rychleji a někdo pomaleji, ale takhle se pleť vypne a mnohem lépe se s ní pracuje,“ zmínila se zkušená kosmetička během procedury.

Po finální úpravě vlasů se pustila znovu do práce a přitom vzpomenula na největší nešvary českých žen: „Současné ženy se nemalují vůbec anebo si nanášejí jen řasenku. Jinak paní má hezké, výrazné obočí, které by chtělo jen trochu poopravit,“ dodala Černošková.

Když byla s prací hotova, posadila se účastnice proměny ještě jednou do kadeřnického křesla, kde jí její pro ten den osobní kadeřnice ještě trochu zkrátila afinu. Než stačila odejít na závěrečné focení ve studiu Foto Creative Romana Válka, zmínila, že se teď cítí opravdu dobře. „Je to prostě úžasné,“ vydechla jen.

A jak se tato proměna líbí Vám? Hlasujte v anketě!

V příštím vydání týdeníku Region budeme v seriálu pokračovat.