Problematiku promítání filmů i v budoucnu načal zastupitel Jan Mariánek, jenž hned v úvodu svého příspěvku upozornil, že nemá rád výrazy, že se něco řeklo, aniž by se hovořilo o konkrétních osobách. „Ale musím to tak říci. Po Fulneku se povídá, že prý se v tomto baráku (pozn. red.: barákem je míněna radnice) řeklo, že se kino nebude modernizovat, protože je nerentabilní, a že se zruší. Tak se chci zeptat, zda to je pravda,“ nechal se slyšet Jan Mariánek.

Starostka Fulneku Jana Mocová uvedla, že o další podobě promítání filmů se hovořilo v rámci projednávání plánu, který předložilo městské kulturní centrum. „Mimo jiné by muselo dojít k digitalizaci kina, což by stálo asi dva miliony korun,“ poznamenala Jana Mocová.

Místostarosta Jiří Kvita starostku doplnil s tím, že o digitalizaci kina, nebo kinokavárny, jak původně toto zařízení fungovalo, město neuvažuje. „A vzhledem k tomu, že nové filmy jsou v digitální podobě, objednávat se nebudou,“ dodal.

Starostka Mocová připomněla, že sál původně nebyl určen na promítání kina. „Budou se tam dávat jen ty filmy, které tam půjde promítat,“ doplnila.

Jan Mariánek se snažil oponoval tím, že každé město, které vybírá od občanů daně, je povinno těm občanům také něco dávat. „Myslím si, že už jsme toho tady dost omezili. Teď ještě rušit kino, to by bylo špatné,“ řekl Jan Mariánek.

Místostarosta Kvita jej i ostatní přítomné opětovně ubezpečoval, že nikdo nechce kino rušit. „To už se po Fulneku povídalo i to, že chceme rušit knihovny v obcích, což také není pravda,“ zmínil se Jiří Kvita a jako argument uvedl, že když je dobrý film, promítá se dopoledne pro důchodce, a pak ještě odpoledne. „Ale je pravda, že když je návštěvnost sedmdesát až osmdesát lidí, tak je to úspěch. Pokud to není hit, který by se promítal dvakrát,“ podotkl místostarosta.

Fulnek, obdobně jako jiná města, šetří, kde může. I proto se nechce do digitalizace pouštět a naopak hledá i v kultuře úspory. Jak uvedla starostka Jana Mocová, například poslední ples města byl výdělečný, i když jej město nedotovalo. Přitom loni jeho pořádání podpořilo částkou 60 tisíc korun. Obdobně výdělečnou akcí byl i první ročník hudebního festivalu Fulnečka. „Toto přece všichni chceme,“ uzavřela starostka.