VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Promítání pod širým nebem radní Frenštátu nepovolili

Frenštát pod Radhoštěm - Naprázdno vyšla snaha společnosti TrojanoviceNET. Její záměr promítat ve Frenštátě pod Radhoštěm filmy pod širým nebem radní města před nedávnem nepovolili.

2.8.2010
SDÍLEJ:

Ve Frenštátě pod Radhoštěm se na několika místech objevily plakátky s fotogarfiemi a jmény radních, kteří nepodpořili provoz letního kina.Foto: Jan Morávek

Letní kino Frenštát pod Radhoštěm nepovoleno! Plakátky s tímto nápisem se objevily v minulých dnech na více místech Frenštátu pod Radhoštěm. Leták rovněž obsahuje pět fotografií členů frenštátské městské rady a text: Občané města Frenštátu, tito námi zvolení zástupci na svém zasedání 28. 7. 2010 nepovolili promítání letního kina.

„Společnost Trojanovice- NET požádala město o schválení provozu letního kina. Rada města není kompetentní k tomu, aby schvalovala provozování letního kina a podobných záležitostí,“ uvedl k vzniklé situaci Petr Kubenka, tajemník Městského úřadu Frenštát pod Radhoštěm.

Zároveň dodal, že městská rada ale může udělit jednorázovou výjimku z vyhlášky o záležitostech veřejného pořádku, konkrétně dodržování nočního klidu.

Výjimka nepovolena

Společnost TrojanoviceNET chtěla tuto výjimku od 22.00 do 01.00 pro úterky a čtvrtky v měsíci srpnu. Promítat chtěla na pozemku klubu Markýz na Místecké ulici. „Je to oblast velice problematická, kde pravidelně, téměř každý týden, jsou stížnosti na hluk a podobně. Rada proto tuto výjimku zamítla,“ dodal Kubenka a podotknul, že pokud by společnost chtěla provozovat letní kino do 22.00 hodin, nikdo by proti tomu nemohl nic namítat.

„Ten čas, že to mělo být od desíti hodin do jedné, dvakrát v týdnu, ale na těch plakátcích není uveden. Přitom to byl ten důvod, proč to rada jako celek zamítla,“ dodal.

Společník firmy TrojanoviceNET, Jan Morávek, neskrýval nad výrokem rady zklamání. „Z mého pohledu tady ve Frenštátě v létě není až tak moc kulturního vyžití, tak jsem se rozhodl, že budu večer provozovat letní kino. Myslel jsem si, že zaplatím všechny poplatky s tím spojené, požádám o výjimku kvůli rušení nočního klidu a mohu promítat,“ nastínil svou představu Morávek.

Začátek promítání nastavil na 22. hodinu kvůli tomu, aby v době promítání byla tma. „Já jsem nemusel žádat o povolení k provozování kina. Ale protože v devět hodin je ještě poměrně světlo a promítání by bylo nekvalitní, chtěl jsem začátky od desíti hodin. Proto jsem žádal o tu výjimku.

Měl jsem v úmyslu promítnout za večer dva filmy. Pokud by to rada nepovolila do jedné, ale do kratší doby, odpromítal bych jeden film,“ upřesnil s tím, že vstupné by bylo dobrovolné.

Morávek si uvědomuje, že v okolí baru Markýz jsou obytné domy, ale podle něj se jedná spíše o méně obydlenou lokalitu, která se navíc nachází na okraji Frenštátu. „Je to v územním plánu jako průmyslová zóna, v níž by nebylo dotčeno mnoho osob,“ pokračoval Morávek, jemuž hlavně vadí, že radní jeho záměr striktně shodili ze stolu.

„Dalo se to řešit cestou kompromisu. Domnívám se, že kdyby třeba povolili to promítání alespoň jednou týdně do jedenácti hodin, tak by to lidé v okolí překousli,“ myslí si Morávek. Právě on byl autorem plakátků, které se objevily ve městě.

„Byla to moje reakce na jednání radních. Lidi, kteří o tom věděli, že chci promítat, byli z toho nápadu nadšeni. Když jsem jim oznámil, že to nebude, byli velmi zklamaní. Ty plakátky byly mou reakcí. Chápal bych, kdybych to třeba měsíc provozoval a lidé by si na to stěžovali. Ale oni rozhodli už dopředu, aniž by znali nějaké reakce,“ uzavřel Morávek, jenž by klidně, pokud by radní byli ochotni o jeho návrhu ještě jednat, přistoupil na kompromis.

Autor: Ivan Pavelek

2.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
83

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš po jasném vítězství ve volbách.
AKTUALIZOVÁNO
66

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.  

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

Česká judistická špička se před časem sešla na mezinárodním turnaji Českého poháru - Brno Cup Open 2017. Úspěšný oddíl ze Závišic reprezentovali zkušení borci Adam Kahánek a Radek Rýpar. Nadějnému dorostenci Filipu Hanzelkovi pak vystavila stopku chřipka.

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení