První kalendáře na rok 2015, které jsou věnovány 110. výročí narození známého kopřivnického malíře Zdeňka Buriana, jsou ve schránkách. Kalendáře obsahují výběr dětských výtvarných prací, jež vznikly v rámci výtvarné soutěže Svět pohádek, dobrodružství a fantazie.

Do letošního 11. ročníku této soutěže se zapojili žáci několika základních škol z Kopřivnice a Štramberka, včetně pořádající ZUŠ Zdeňka Buriana. Zdrojem inspirace jim byly pohádky, dobrodružné knihy, exotické krajiny, báje, mýty a příběhy z celého světa.

„Stejně jako si s obdivem prohlížíme Burianovy kresby, budeme možná v budoucnu listovat ilustracemi některých z mladých umělců, kteří letos do soutěže zaslali své prvotiny. Je vidět, že žáků s výtvarným talentem a obrovskou fantazií je v Kopřivnici skutečně mnoho," řekl Zdeněk Babinec, ředitel kopřivnické ZUŠ Zdeňka Buriana.

„Stejně jako v předchozích letech bude kalendář opět upozorňovat na kulturní, sportovní a společenské akce, dny otevřených dveří a aktivity města, připomene data zápisů do mateřských a základních škol, termíny splatnosti místních poplatků, harmonogram přistavení velkoobjemových van na komunální odpad a další věci," uvedla tisková mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková, s tím, že distribuce zhruba desíti tisíc výtisků začala již tento týden.

Všechny domácnosti v Kopřivnici, včetně tří místních částí, by měly nový kalendář nalézt ve svých schránkách nejpozději do konce letošního roku.