„Papírový předpoklad porodu byl stanoven na 4. ledna, ale Vendulka si pospíšila. Už zhruba za osm a půl hodiny po silvestrovské půlnoci byla na světě. Porod hodně prožívaly sestřičky, které si přály, aby maminka stihla porodit ještě během jejich směny," prozradila informace od šťastné maminky Ilona Mazalová, která má agendu vítání občánků na starost.

Kromě osobního přivítání starostou města získala malá slečna dárkový balík s hračkami a kojeneckými potřebami. Její maminka přijala od starosty města gratulace a květiny.

Prvním občánkům je každý rok věnována mimořádná pozornost, ovšem slavnostní přivítání si na Novojičínsku užijí také ostatní novorozenci a jejich hrdí rodiče. Například město Kopřivnice obnovilo obřady vítání občánků už v roce 2009 a akce se ihned staly velmi oblíbenými.

V loňském roce se jich uskutečnilo šestnáct a stejný počet je naplánován i na rok letošní. „V roce 2014 se v Kopřivnici narodilo 233 dětí a z toho se 170 zúčastnilo vítání občánků. Starosta slavnostně přivítal 76 holčiček a 94 chlapců," upřesnila organizátorka slavnostních vítání.

Podle informací radnice by se mělo ve čtyřech termínech uskutečnit dvanáct obřadů přímo v Kopřivnici, dva v místní části Lubině a po jednom ve zbylých dvou částech, Mniší a Vlčovicích.

Zájemci účast mohou kontaktovat Ilonu Mazalovou, a to buď telefonicky, prostřednictvím e-mailu nebo osobně. „Během obřadu se rodiče zapíšou do pamětní knihy města, miminka dostanou pamětní list a dárek, pro maminky je připravena květina, pro tatínky perníkový kočárek. Součástí slavnostního setkání je také kulturní vystoupení dětí z místních škol," přiblížila průběh vítání Ilona Mazalová.