Jak už jsme vás informovali, ve dvanácté minutě nového roku se v Městské nemocnici Ostrava narodilo první ostravské miminko, které je zároveň i prvním miminkem narozeném v Moravskoslezském kraji a také prvním letošním novorozencem Novojičínska. Jmenuje se Tomáš Slovák. Jeho maminka, jedenačtyřicetiletá Alexandra Mocová, žije v rodinném domku ve Fulneku. Doma na ně čekají šestiletá sestra Eliška a tatínek Petr Slovák.

V NOVÉM JIČÍNĚ PŘIVÍTALI KLÁRKU

To Nový Jičín si musel na první miminko v novém roce počkat o něco déle. Klárka Čapková přišla na svět v novojičínské nemocnici krátce před druhou hodinou v noci v pondělí 1. ledna. Podle slov maminky Evy Čapkové se přitom měla holčička vážící 4650 gramů a měřící 51 centimetrů narodit už v závěru roku 2017, konkrétně 30. prosince. „Ale ještě chvilku jsme si museli počkat,“ řekla s úsměvem šťastná maminka z novojičínské místní části Loučka. Vzápětí dodala, že narození holčičky bylo nejen pro ni překvapením, protože do poslední chvíle nevěděla pohlaví miminka.

Stejně jako v jiných letech, i letos přivítal v nemocnici prvního občánka Nového Jičína starosta města Jaroslav Dvořák. „Ať se vám moc daří, hlavně zdravíčko. A doufám, že přijdete na vítání občánků, kde malou Klárku oficiálně přivítáme,“ popřál mamince k prvorozené Klárce novojičínský starosta. Nechybělo ani předání dárků a kytice.