„Průvod s bubny a zahajovací ceremonie započne od 9 hodin, a to v prostranství okolo kostela sv. Valentina a sokolovny Příbor. V 9.30 hodin bude pan Jindřich Švorčík sloužit slavnostní mši v kostele sv. Valentina, který bude zpřístupněn do 14 hodin,“ popsala začátek oblíbené akce Iveta Busková z příborského odboru kultury a cestovního ruchu. Následně mohou návštěvníci obdivovat zručnost kovářů, zastřílet si z luků a kuší, zasoutěžit si v pijácké soutěži. „Program bude proložen pohádkami pro kluky a holky, bujarými písněmi veselic, valentýnskými kejklířskými kousky, vystoupením pěveckého sboru Valentin a flašinetářem. Děti se mohou těšit na jízdu na oslíkovi a prohlédnout si zvěřinec hospodářských zvířat,“ pokračuje dále pracovnice radnice.

Děti se mohou těšit na tradiční dřevěný kolotoč, prodejci s občerstvením budou nabízet řadu dobrot a gurmánských specialit. Na své si přijdou také milovníci rukodělných výrobků, šperků, hraček aj.

„Letos ke svému patnáctému výročí znovuobnovení tradice budou moci návštěvníci využít také projížďku v kočáře s koňmi po městě Příboře. Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda otevře v tento významný den Dílnu tradičních technologií, kde se zaměří na výrobu různých druhů provazů, provázků a šňůrek z přírodních materiálů. Tradiční rukodělná výroba bude spojená s možností vyzkoušení,“ vyjmenlovala vedoucí odboru další atrakce s tím, že v průběhu dne budou v prodeji losy Valentinského štěstí a ve 14 hodin nastane jejich losování o pěkné a hodnotné ceny. „Ceny věnují jako každý rok prodejci a řemeslníci poutě a město Příbor,“ dodala Iveta Busková.