V Kouzelnou dílnu se proměnila ve školce bývalá garáž a skladovací prostory. Dříve smutné zákoutí dnes září veselými barvami a je zaručené, že zde bude pěkně živo. „Tahle pec bude sloužit 210 dětem z Nového Jičína,“ řekla ředitelka Marie Žambochová. Děti z mateřské školy na Revoluční se podělí o pec také s dalšími čtyřmi školkami ve městě. Vyrobit si vlastní vázu, vánoční či velikonoční ozdobu mohou přijít samozřejmě také rodiče předškoláků.

Všem se splnil sen

Jak říká ředitelka Žambochová, všem se splnil velký sen, ovšem cesta k jeho splnění nebyla lehká. Hlavní překážkou, tak jako ve většině případů, byly finance. Celkové náklady se vyšplhaly na 106 tisíc korun a více než padesát procent financí daroval, prostřednictvím nadace Via, jeden z mobilních operátorů, působících v České republice. „Zbývající prostředky šly z rozpočtu města,“ podotkla Žambochová.

Podívejte se na slavnostní otevření kouzelné dílny ZDE

Keramická pec je energeticky úsporná a všechny učitelky byly na práci s ní proškolené. Péct se bude především v noci, kdy je elektřina levnější. Tak, jako v minulých letech, bude školka, ve spolupráci s městským kulturním střediskem, organizovat výstavu. Ta nejbližší bude, samozřejmě, zaměřená na práci dětí z Kouzelné dílny. V té se doslova vyřádí také chlapci, neboť její součástí jsou kutilská nářadí. „To proto, aby získali vztah k manuální práci,“ dodala ředitelka.