Valentinská pouť měla v Příboře dlouhodobé tradice, po válce ale její konání skončilo. Až v roce 2004 Město Příbor a Cech příborských živnostníků navázali na starou tradici. Od té doby se vždy v neděli okolo svátku Valentina koná pouť v areálu a okolí kostela svatého Valentina.

„Vraťte se s námi do dob našich babiček, do meziválečných let 1920 – 1930,“ zvou na pozvánkách pořadatelé. Tomu bude odpovídat i zábavný program pouti. Ve dvacátých letech totiž vystupovali na poutích siláci, které bude v neděli reprezentovat Železný Zekon. Součástí poutí byli i kolotočáři. Děti se tak mohou těšit na projížďku na dřevěném kolotoči poháněném lidskou silou. Flašinetáře zastoupí vysloužilý vojín Starablaška a chybět nebudou ani potulní pěvci kramářských písní. Některé z přítomných jistě potěší stará panna, slečna Semtelová. V průběhu dne zahrají „Psí dečka“ Standa Děcký a Dixie Street Band.

Příborská pouť je také ale o místních specialitách, takže k dostání budou proslulé příborské šifle, mandlové kartičky či Freudovy čokoládové doutníky. „K dostání bude také sekyrková polívka, neboli polívka pro chudé,“ doplnila Irena Nedomová z příborské televize. Pro milovníky masité krmi budou připravené zabíjačkové výrobky.

Začátek pouti organizátoři nachystali na 9.00 hodin, o půl hodiny později začne v kostele mše.