Tenkrát ale svého práva nevyužil. „V té době jsem se o to moc nezajímal. Bylo to krátce po tom, co jsem měl osmnáct roků, takže nějaké krajské volby jsem tenkrát neřešil," vysvětlil Petr Holiš.

Právě skončené volby už bral jako příležitost vyzkoušet si historicky první možnost přímo si volit prezidenta. „Je určitě dobře, že voliči mají tuto možnost, aby si sami rozhodovali o tom, koho chtějí za prezidenta. Určitě to není tak důležité, jako třeba volby do parlamentu, protože ten má mnohem větší pravomoci než prezident," poznamenal Petr Holiš.

V prvním kole vsadil Petr Holiš, podobně jako řada jeho vrstevníků, na kandidáta Vladimíra Franze. „Byl zajímavý, a to jak vzhledem, tak i celkově svými názory. Myslím si, že to byl vhodný kandidát. Připadal mi i nadstranický, a já nemám žádnou oblíbenou stranu. Vzhledem k tomu, že vypadl, volil jsem ve druhém kole pana Schwarzenberga, který byl z mého hlediska mnohem vhodnější kandidát z těch dvou. Oproti Zemanovi teda určitě," zdůraznil Petr Holiš.

Volby dopadly, jak dopadly. Podle prvovoliče Petra Holiše se i v tomto případě ukáže ještě jedna výhoda přímé volby. „Lidi nemohou na nikoho nadávat. Když to ten jejich kandidát vyhraje a bude to dělat z jejich hlediska špatně, tak si nemají na co stěžovat," uzavřel Petr Holiš.

PODROBNÉ VÝSLEDKY Z JEDNOTLIVÝCH OBCÍ NOVOJIČÍNSKA A DALŠÍ INFORMACE K HISTORICKY PRVNÍ PŘÍMÉ VOLBĚ PREZIDENTA PŘINESEME V ÚTERNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ NOVOJIČÍNSKÉHO DENÍKU - NOVĚ ZAKOUPÍTE DENÍK TAKÉ V REGIONÁLNÍ REDAKCI.