Starosta Nového Jičína, Břetislav Gelnar (na fotografii vlevo), místostarosta Jaroslav Dvořák (vedle starosty) a zástupci nemocnice na porodním oddělení popřáli mamince prvního narozeného miminka na Novojičínsku v roce 2011. Je jím Eliška Stoevová z Nového Jičína, vážící dva kilogramy a měřící 44 centimetrů. Narodila se 1. ledna v 6 hodin a 54 minut.

Devětadvacetiletá Irena Mrocková byla prvorodička, a to, že se stala maminkou prvního dítěte roku na Novojičínsku ji překvapilo. „My jsme taková veselá rodina a tak, když to přišlo, jsme si ještě dělali srandu, že to nestihneme do konce roku a tím přijdeme o porodné. A Eliška si z nás pěkně vystřelila a opravdu přišla na svět až druhý den. Ale o porodné nejde. Hlavně, že je v pořádku,“ podotkla maminka, která měla termín porodu až 24. ledna.

Starosta Nového Jičína veselé mamince předal kytici, místostarosta obálku s poukázkami na nákup zboží. „Nechtěli jsme kupovat něco, co by se jim potom mohlo sejít dvakrát, například jako dar od příbuzných. Tak jsme to vyřešili takto,“ uvedl Břetislav Gelnar. Stejně, jako on a místostarosta, popřáli mamince i dítěti pevné zdraví i ekonomický náměstek nemocnice Petr Šmíd a další zástupkyně nemocnice, kteří rovněž přinesli kytici, a také plyšového medvěda.

Samotný starosta dobře ví, jaké to je být rodičem prvního dítěte v roce. V roce 1979 se mu 1. ledna narodila dcera Jana, jako první občánek Kopřivnice. „Kopřivnice toto přání prvnímu dítěti dělá běžně. Tak mě napadlo, že bychom tuto tradici mohli zavést i v Novém Jičíně,“ řekl Gelnar.