Psí hotely na okrese jsou většinou spojené s útulky, které zřizují města. Například v Kopřivnici mají na starost nejrůznější psí plemena, jak čistokrevné, tak pouliční, místní městští strážnici a o zákazníky nouzi nemají.

„Zájem je průběžný, máme stálé klienty, kteří jezdí na dovolené, a tak si k nám pejsky dají,“ řekl zástupce Městské policie Kopřivnice Dalibor Klement. Pro ně mají v útulku přichystané tři kotce. „Avšak, pokud kapacita nestačí, zaplňují se i ty, které jsou určené pro psí hotel,“ poznamenal Klement a jedním dechem dodal:

„Že bychom měli nějaký nával to ne, ale průběžně se ubytovací místa zaplňují.“

Zájemci o psí hotel zaplatí za týdenní pobyt svého mazlíčka minimální částku čtyři sta dvacet korun. „Za pejska středního vzrůstu je cena šedesát korun za den, pro velké psy je cena rovných sto korun za den,“ doplnil zástupce velitele. Kopřivnický psí azyl je nyní zaplněn a kromě zatoulaných psů jsou zde i tací, kterých se zbavili jejich poslední majitelé.

„Teď jsme měli nějaké případy, kdy někdo přijel k útulku a odjel. Pejska jsme našli, až jsme šli do služby,“ vylíčil Dalibor Klement.

Nijak valný zájem není o dočasné ubytovaní pro psy ve Studénce, které nábízí taktéž město v rámci svého útulku. To ostatně potvrzují slova Evy Ďulákové z Městského úřadu ve Studénce, která má mimo jiné útulek, na starost: „Zatím jsme neubytovali ani jednoho psa, tento týden by měl být první.“ Ovšem, nelze říct, že by šlo o pokles zájmu o psí hotel ve Studénce. „V každém roce ubytujeme jednoho, maximálně dva psy,“ přiznala Ďuláková.

V útulku Radar mají maximální kapacitu čtrnáct psů a pokud se naplní, hotelové služby nepřipadají v úvahu. Momentálně se zde starají o dvanáct pejsků. Zde se ceny stanovují podle váhy zvířete. Nejnižší je pětapadesát korun za den za psa do dvaceti pěti kilo, nejvyšší, sedmdesát korun, zaplatí majitelé více než padesátikilového hafana. Délka pobytu není omezena.