Pro oblast v okolí Oder byla zřízena záchytná stanice pro opuštěné a toulavé psy, která disponuje třemi malými a dvěma velkými boudami. Mezi podmínkami pro osvojení zvířete je zletilost a svéprávnost. „V případě adopce pejska z našeho útulku má nový majitel výhody s adopcí spojené. Majitel adoptovaného psa je na území města Oder a místních částí osvobozen od poplatků ze psů na dva roky a Město Odry mu uhradí patnáct kilogramů psích granulí," stojí na internetových stránkách Oder, www.odry.cz.

Pro ty, kteří by chtěli útulku pomoct, ale nemohou si vzít pejska domů, je zde možnost darovat krmivo, deky, hřebeny, vodítka nebo třeba hračky. Veškeré dary útulek uvítá a upotřebí.

V současné době obývá útulek zhruba třináct psů různých ras. „Všichni psi, které zde máme, jsou vhodní spíše k rodinnému domku na zahradu. Jsou totiž větší, ale moc hodní, žádní raubíři. Rovněž jsou všichni přeočkovaní a odčervení," dodala Marie Mecová.

Ošetřovatelem psů je Zbyněk Meca, který rovněž poskytne zájemcům další potřebné informace, a je dostupný na čísle 732 252 143. Útulek se nachází v místní části Oder, v Loučkách.

Další fotografie psů z oderského útulku přineseme zase příští týden.