Ostatně, jako u každé jiné knihy. Publikace vznikla pouze jako neprodejný reprezentativní materiál v omezeném počtu výtisků. V knihkupectví si ji nekoupíte. „Lidem se však líbí a ptají se po ní,“ nastínil její úspěch autor textů v knize, frenštátský literární historik a spisovatel Libor Knězek.

Ne nadarmo za celý projekt sklidila frenštátská radnice velký úspěch, když s materiály, propagujícími region Frenštátsko, získala ocenění v mezinárodní soutěži Euroregion Propag. Kniha je především obrazovou publikací, složenou z mnoha zdařilých fotografií, ale také starých pohlednic. Její působivost podtrhují stručné, ale výstižné texty a především vyznání umělců k frenštátské krajině. Krásu beskydské přírody obdivuje například František Halas, Jaroslav Seifert a další osobnosti. Autorům publikace se tak dokonale podařilo postihnout nejen zdejší krajinu, architektonické památky, historii i současnost regionu, ale také jeho osobnosti.

Knihu vydalo Kulturní dědictví v Rožnově pod Radhoštěm. „Nebylo by marné, vydat další výtisky,“ podotkl Knězek, který již dlouhá léta obeznamuje svými knihami širokou veřejnost s kulturou Frenštátska. Nedávno například napsal předmluvu k reedici básnické sbírky Josefa Kaluse Valašský král, kterou vydalo Valašské království. Vydavatelé si na vzhledu sbírky dali záležet a připravili ji v takřka stejném provedení, jako když vyšla před téměř osmdesáti lety Kalusovi. „Snad to nebylo poslední dílo tohoto Valašského slavíka, které ve Valašském království vyšlo,“ uzavřel Knězek.