Ačkoli se v tomto případě jedná o novinku, pořadatelé, tedy Komise tělovýchovy a mládeže při obecním úřadě Pustějov, mají bohaté zkušenosti s podobnými akcemi, které se na území obce konají každým rokem a jsou místními vyhledávány. „Chtěli jsme zkusit něco nového. Děláme i jiné akce, které se staly tradiční, jako například stolní tenis, cyklovýlet padesátku, setkání s válečnými veterány a další,“ sdělil jeden z organizátorů Milan Šimeček.

Příležitost nerušeně se projet obcí však přilákala jen málo obyvatel. Ti, kteří dorazili, si malou účast vysvětlovali především tím, že se jedná o novou akci a chvíli potrvá, než si na ni lidé zvyknou. Po silnici se projeli nejen „mazáci“, ale také úplní nováčci, kteří na kolečkách stáli teprve pár dnů. „Já už jezdím tři roky a docela mě to baví,“ svěřila při navlékání chráničů devítiletá účastnice projížďky.

Další podobnou akcí, pořádanou v Pustějově, je již zmíněná cyklovyjížďka na padesát kilometrů. „Vždy se snažíme vybrat atraktivní cíle jako Hukvaldy nebo Štramberk, Starý Jičín, studénecké rybníky. Letos by měl být cíl ve Veselí nad Odrami,“ prozradil Šimeček.