Někteří milovníci lyžování vytáhli sjezdové či běžecké lyže. Rodiny obdivovaly výhled ze Stezky Valašky. Ať už byl důvod návštěvy Pusteven jakýkoliv, téměř nikdo si nenechal ujít návštěvu ledových soch, které jim tály před očima.

Pořadatelé netradiční výstavy ledových soch, která se měla původně konat už v lednu, si zájem lidí pochvalují. „Pomohly tomu také jarní prázdniny na Ostravsku,“ řekla Dita Korčák Hrtusová, která má na Pustevnách na starost marketing. „Sochy ale tají. Uvidíme, jak dlouho nám ještě vydrží,“ vyzvala Hrtusová případné další zájemce k brzké návštěvě Pusteven.

Původně zamýšlený termín na začátku ledna musel být kvůli epidemii koronaviru posunut na pozdější datum. Ani v novém termínu však nebylo možné postavit stany pro sochy a každoroční akci Ledové Pustevny zorganizovat.

close Pustevny jako obvykle ožily o víkendu návalem turistů, 20. února 2021. info Zdroj: Deník / Jakub Omelka zoom_in Pustevny jako obvykle ožily o víkendu návalem turistů, 20. února 2021.

„Nabízela se možnost ledové kostky za desítky tisíc korun odvézt na parkoviště u mrazíren a nechat je roztopit, nebo je přepravit na Pustevny a návštěvníkům nabídnout ledové sochy v jiném, netradičním formátu. Tak aby nebyla porušena žádná vládní nařízení,“ prozradila Hrtusová.

Sochy nakonec vznikly pod širým nebem v horní stanici lanovky v dostatečných vzdálenostech od sebe. Umělci je vytvářeli období od 7. do 12. února.