V letošní první májový den odstartovala opět letní tajemná hra Po stopách Lojzy Lacha II, aneb Hledání tajemství Lašské brány Beskyd. Soutěž, při které lidé poznávají krásy přírody, kulturní i technické památky a v neposlední řadě také dobrou kuchyni, končí již tento měsíc.

„Šanci zapojit se do této letní hry mají všichni zájemci až do konce prázdnin,“ zdůraznili organizátoři nevšední soutěže, ke které stačí získat na internetových stránkách Lašské brány Beskyd nebo u zapojených subjektů hrací kartu Lojzy Lacha. Soutěžící pak postupují podle jejich instrukcí, navštěvují zajímavá místa Kopřivnicka a odpovídají na otázky, které se k těmto místům regionu vztahují. „Jakmile hledači tajemství splní potřebné podmínky, mohou se zařadit do slosování o atraktivní ceny, které do soutěže věnovaly zapojené subjekty,“ uvedli organizátoři soutěže.

Putování s Lojzou Lachem o hodnotné ceny, jako například mobilní telefon, pivní soudek či lákavé poukazy, však nejsou jedinou soutěží, do které se mohou lidé při putování Kopřivnickem zapojit. „Ti, kteří při svých výpravách Kopřivnicí, Štramberkem, Příborem a Hukvaldy pořídí hezké fotky, se mohou zapojit do soutěže o nejlepší fotografii této turistické destinace,“ zdůraznila tisková mluvčí Kopřivnice Lucie Petříčková.

Fotografická soutěž je určena pro amatéry i profesionály a na rozdíl od putování Lojzy Lacha potrvá až do 30. října 2009. Všichni účastníci budou mít nejen možnost vyhrát atraktivní ceny, ale rovněž mohou své fotografie nabídnout pořadatelům k odkupu pro propagační účely. „Z nejpěknějších snímků bude navíc vytvořena výstava, která bude k vidění ve všech čtyřech obcích Lašské brány,“ dodala Petříčková s tím, že více informací o obou soutěžích získají zájemci na www.lasska-brana.cz.