Kraj má na první fázi třetího kola 500 milionů korun, žádosti bude možno podávat od 13. května. Novou možností je zisk bezúročné půjčky.

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák na tiskové konferenci uvedl, že se ale s vedením města zabývali také dalšími záležitostmi, které jsou důležité pro město Frenštát pod Radhoštěm.

„Shodli jsme se na několika zásadních prioritách – je to oblast podpory sportu. Všichni víme, že tady jsou skokanské můstky, které se musí nějakým způsobem rekonstruovat. Je to jakási naše perla Beskyd, která trochu zůstala v zapomnění a je třeba ji podpořit. Bavili jsme se o dopravě a také jsme se bavili o Dole Frenštát. Chceme, aby se Pobeskydí stalo zejména turistickým centrem. Naše plány vedou k tomu, jak využít tohoto prostředí k turistickému ruchu a ke sportování, takže si myslím, Frenštát pod Radhoštěm nemá žádnou perspektivu nějakého zahájení těžby,“ uvedl hejtman Ivo Vondrák na dodal, že diskuze se týkala rovněž spolupráce se Zlínským krajem zejména v oblasti Pusteven.

Náměstek hejtmana kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania poté doplnil, že okres Nový Jičín čekají investiční akce za více než jednu a čtvrt miliardy korun, třetinu z tohoto obnosu zafinancuje kraj. Přesně je jedná o 389 milionů korun, které půjdou například na výstavbu domova pro seniory v Kopřivnici, na Muzeum automobilů Tatra, Komenského památník ve Fulneku nebo Zámek Nová Horka.

Kraj také rozjede dotační program na podporu malých a středních podnikatelů v regionu, formou voucherů rozdá celkem 13 milionů korun.