Přestože v novojičínském zastupitelstvu jsou stranickými kolegy, jen těžko hledají společná slova na téma vedení příspěvkové organizace Technické služby města Nový Jičín (TS NJ). Na jedné straně stojí nespokojenost s hospodařením TS, na té druhé slova o politické popravě. Starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák se s odvolaným ředitelem Milanem Grestenbergerem shodnou pouze v jedné věci komunikace vázla.

Nespokojenost s prací ředitele

O razantní změně v organizaci rozhodli tento týden radní Nového Jičína. Proč k tomuto kroku přistoupili, vysvětlil starosta slovy: „Pan Grestenberger nesplnil cíle, které mu rada města při jeho jmenování v roce 2012 uložila. Šlo například o zlepšení hospodaření technických služeb, úsporu nákladů na základě zpracování normativních podkladů, lepší komunikaci s vedením města, vedoucími odborů, občany i zaměstnanci organizace."

O nespokojenosti s prací odvolaného ředitele se mluvilo v kuloárech radnice již delší dobu, možnou poslední tečkou byly nedávné hektické dny, kdy městu hrozila vlivem vydatných dešťů povodeň: „Sám mám negativní zkušenost z minulého měsíce, kdy byl na tocích třetí povodňový stav," rozvedl starosta Nového Jičína.

„Hrozilo, že se bude opakovat ničivá povodeň z roku 2009. Reakce ředitele technických služeb za takové situace musí být výrazně pružnější," vytkl dále Jaroslav Dvořák.

Milan Grestenberger vidí aktuální situaci zcela jinak a s prohlášením starosty nesouhlasí. Pro Deník řekl: „Je to politická poprava. Ve vyjádření radnice jsou nepravdy od pana starosty. Hospodářské výsledky jsme měli vždycky dobré, to se dá zjistit podle nezávislého auditu, který u nás proběhl," oponuje Grestenberger a jedním dechem dodává: „Komunikace vázla, ano, ale oboustranně. Ze strany města považují řízení organizace za chaotické."

Nicméně radní si stojí za tím, že kritika na práci technických služeb se nesla také od samotných občanů. „Na nedobrou atmosféru na pracovišti si stěžují i zaměstnanci organizace," poznamenal starosta.

Nový ředitel až po volbách?

Do čela TS NJ v pátek dočasně usedl Oskar Šíma, který je vedl až do roku 2012, než je převzal právě Milan Grestenberger.

„Hledali jsme krizového manažera a pan Šíma má s vedením této organizace zkušenosti. Je pravděpodobné, že výběrové řízení na nového ředitele technických služeb bude zadávat až příští, povolební politická reprezentace města," vysvětlil na závěr Jaroslav Dvořák.