„Jde například o vozíčkáře, slabozraké, lidi s francouzskými holemi a vážně nemocné, kteří nemají nikoho blízkého nebo třeba ochotné sousedy, co by jim došli na nákup nebo pomohli s návštěvou lékaře či jiných nezbytných věcí,“ sdělil místostarosta Miloš Lossmann. Ten zároveň zdůrazňuje, že nejde o bezplatnou asistenci, pomoc bude ohodnocena podle sazebníku pečovatelské služby. „Je však možno domluvit slevy. Týkalo by se to třeba vážných sociálních případů, které nemají ani na zaplacení dotovaných služeb pečovatelské služby. Záleží však na posouzení konkrétního případu,“ poznamenal Lossmann.

Nabídka města platí až do doby, než se teploty i sněhové poměry vrátí do normálu. „Při extrémních podmínkách, které nyní panují, chceme lidem pomoci. Víme, že někteří nemohou, nebo ani nesmějí vycházet ven,“ dodal místostarosta, který varuje před případným zneužitím mimořádné nabídky. Veškeré pochybnosti bude radnice ihned důkladně prověřovat.

Zájemci mohou kontaktovat přímo pečovatelskou službu na telefonním čísle 556 423 865 a 737 932 94, nebo mohou zavolat na městský úřad 556 768 222, kde jim kontakt předá pracovník úřadu.