Vestibul Městského úřadu Kopřivnice se opět proměnil na výstavní prostory. Po výstavě fotografií je zde tentokrát k vidění expozice vytvořená žáky z místních základních škol. Ti měli za úkol vytvořit z papíru, krabic, lepenky a dalších materiálů svou představu budoucí podoby centra města.

Výstavu město, které je jeho pořadatelem, pojalo jako soutěžní. A právě tato soutěž je podle informací radnice, jednou z prvních aktivit dlouhodobého projektu, na jehož konci bude vytvoření centra Kopřivnice podle představ a požadavků místních obyvatel.

„Chceme, aby nám lidé sami řekli, kterou část centrální zóny máme upravit jako první nebo co by v ní nemělo chybět,“ potvrdil starosta města Kopřivnice Josef Jalůvka. „Právě z tohoto důvodu plánujeme v horizontu několika následujících měsíců řadu veřejných projednávání, soutěží, výstav a besed, anketu či tvůrčí dílnu pro mladé architekty. Výstava dětských prací má na celý projekt upozornit,“ doplnil vzápětí Jalůvka.

Možnosti zapojit se do plánování budoucího vzhledu centra města Kopřivnice se zalíbila mnoha dětem. Svědčí o tom jejich účast. „Do soutěže se přihlásilo celkem šest škol. Žáci pak do soutěže přihlásili více než padesát plošných i prostorových děl,“ informovala tisková mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková. Přihlášené práce byly rozděleny do kategorií.

O jejich vítězích pak rozhodovala pětičlenná porota, ve které byli jak zástupci ze strany města, tak nezávislí učitelé výtvarné výchovy. „Všechny práce bych ohodnotila jako zajímavé. Některé jsou hezky zpracované a jiné jsou v ledasčem inspirativní,“ zhodnotila práce žáků porotkyně Vendula Sopúchová. Skutečnost, že bylo pro porotu těžké vybrat vítěze, dokazuje také fakt, že v kategorii kolektivních prostorových prací byla nakonec kvůli rovnosti hlasů vyhlášena hned dvě první místa.

Přestože kategorie své vítěze již mají, porota vyhlásila cenu pro práci, která se bude nejvíce líbit návštěvníkům radnice. Lidé tak mohou až do konce února vhazovat hlasy pro svého favorita do schránky, kterou najdou ve vestibulu radnice. To, kdo získá cenu veřejnosti, bude jasné po skončení této výstavy, tedy 28. února.