Den před svátkem sv. Mikulášem se stal v Novém Jičíně již tradičně časem, kdy se v plné parádě každoročně představí nazdobený vánoční strom. Ani letos tomu nebude jinak. Den s Mikulášem na Masarykově náměstí začíná ve čtvrtek 5. prosince už dopoledne programem pro školáky a předškoláky. Organizátoři připraví tři stanoviště, Nebe, Peklo, Vánoční čas, které si mohou děti projít.

„Odpoledne od 16.00 se uskuteční andělská dream show s názevem Trampoty s Ježíškem a o hodinu později dojde k rozsvícení vánočního stromu,“ stojí v pozvánce na akci. Bohatý mikulášský den ukončí v historickém centru koncert kapely Rocca acoustic v 17.20.

Také čtvrteční odpoledne v Kopřivnici před kulturním domem bude patřit Mikulášské jízdě. Vezměte své děti na příjezd Mikuláše s jeho družinou! Mikuláš přijede na prostranství před kopřivnickým kulturákem v 17.00, už od 16.00 ale bude připraveno občerstvení a doprovodný program vystoupí sbor a sólisté ZŠ Emila Zátopka pod vedením Evy Nedjalkové. Dále se představí TK Štramberk, The Stars a Street dance, k poslechu zahrají SoundMates. Po 17. hodině se rozsvítí stromeček.

DIVADLA I KONCERTY

Tématický program připravili také skauti z kopřivnické místní části Lubiny, kteří zvou všechny v neděli 8. prosince do místního katolického domu (15.00) na mikulášskou besídku s divadelním představením Jak čert málem do nebe přišel.

Na zábavné odpoledne s Mikulášem nemusí dlouho čekat děti v Příboře. Již dnes na náměstí Sigmunda Freuda vystoupí Heidi Janků (17.00), o půl hodiny později přijede kočár s Mikulášem, k vidění bude i pekelná jízda čertů i slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Symbol Vánoc poprvé uvidí ve stejný den také na bíloveckém náměstí, kde programu startuje už ve 13.00 hodin. V pět odpoledne pak vypukne pekelná show.

V Odrách se mikulášská nadílka uskuteční v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Manhattan, kde si mohou děti od 15.00 i vyrobit vánoční ozdobu nebo si upéct a nazdobit perníčky. Těšit se mohou na anděly, čerty a řadu dalších překvapení. Mikuláš se svou družinou dorazí v 17.00.

Ve Štramberku se nejmenší i dospělí mohu těšit na Mikulášskou pohádku, která bude k vidění v podání herců Divadla Pod věží v kulturním domě v sobotu 7. prosince od 16.00.