Od začátku letošního roku se kopřivnickou radnicí pravidelně nese střelba. Důvodem je střelnice, která se z nevyhovujících prostor přestěhovala do suterénu místního městského úřadu. „Donedávna náš střelecký klub využíval sklepní prostory pod Základní školou sv. Zdislavy. Protože ty ale byly v havarijním stavu, začali jsem nějakým způsobem shánět prostory nové,“ přiblížil důvody stěhování Jaromír Zetek, předseda Střeleckého klubu Kopřivnice. Havarijní stav se týkal zejména stropní konstrukce. Vzhledem k tomu, že její oprava by byla finančně náročná a provoz střelnice by omezila na dlouhou dobu, nezbylo, než se pohlédnout po jiném, vhodnějším místě.

Střelecký klub se tedy rozhodl zkusit štěstí a zúčastnit se jednoho z výběrových řízení na prostory, jež vlastní a pronajímá město. „V minulém roce jsem se přihlásili do jakéhosi „výběrového řízení“ na využití bývalých prostor CO krytu, respektive jídelny, která se nacházela přímo pod kopřivnickou radnicí,“ uvedl Zetek a pokračoval: „No, a rada města náš návrh na to, aby zde vznikla vzduchovková střelnice, schválila.V říjnu pak proběhla konečná jednání, při kterých byl upřesněn způsob využití, cenu nájmu a podobně.“ Na konci loňského roku se tak klub mohl přestěhovat a hned 4. ledna otevřít své brány dychtivým střelcům.

Prostor o velikosti bezmála 270 metrů čtverečních, který byl v minulosti využíván jako jídelna, překvapivě nepotřeboval žádné velké stavební úpravy ani zásahy. „Úpravy objektu pro nás byly v podstatě bez problémů, protože jeho stávající stav nám plně vyhovoval,“ potvrdil Zetek. Podle něj se zde poté, co město jídelnu vyklidilo, nastěhovalo vybavení, které střelci potřebují, od střeleckými stolků, přes zástěny a lapače, až po skříně, ve kterých jsou uskladněné terče a další drobný materiál.

Střelecký klub má v Kopřivnici nejen dlouhodobou tradici, ale mezi ostatními kluby také zvučné jméno. V současné době jej tvoří zhruba pětadvacet členů, z čehož řádově deset patří do kategorie juniorů. „My spadáme pod Avzo, což je jakýsi nástupce Svazarmu, který kdysi v Kopřivnici zastřešoval veškeré sporty branného a technického charakteru,“ řekl Zetek a dodal: „Máme jako klub paralelní členství, což znamená, že jsem členové jednak Avza a jednak Českého střeleckého svazu. To nám dává možnost účastnit se nejen republikových soutěží, ale hlavně evropských a světových pohárů.“ Na nich kopřivnický klub velmi dobře znají, protože z něj pochází celá řada reprezentantů. Mezi ty nejvýznamnější pak patří například Petr Černoch, několikanásobný akademický mistr světa ve střelbě nebo Renata Gebauerová, rovněž vícenásobná mistryně světa a členka reprezentace. V poslední době se jako o velkém talentu a naději kopřivnického střeleckého klubu mluví o Veronice Vavrošové, která sice zatím střílí za juniorky, ale už nyní má na svém kontě několik medailí z evropských i světových závodů.