Za to nabídla prostory po lékárně, která v Javorníku fungovala od jehov zniku. Lékárna Javorník, která dříve stála v podstatě hnedna rohu frenštátského náměstí, funguje od 1. září loňsého roku v nových prostorách. Ze svého téměř strategického místa přesídlila až pod náměstí, na Dolní ulici.

„Zákazníků nám skutečně ubylo,“ sdělila Holeksová a dodala: „Naše původní lékárna byla vidět i z hlavní cesty, navíc to bylokousekodparkoviště.“ Lidé, kteří spěchají na zastávku autobusu, dnes raději navštíví konkurenční lékárnu.

Ta stojí kousek od autobusových zastávek a sídlí v budově Polikliniky na Rožnovskéulici. Vzhledem k tomu,že poliklinika stojí naproti budovy Javorníku, kde kdysi měla provozovnu Holeksová, je pravděpodobné, že řada zákazníků přešla k této konkurenci. V současnosti si lékárna na poliklinice opravdu na nedostatek zákazníků nemůže stěžovat.

„Po přestěhování lékárny Javorník jsme jistý nárůst zákazníků skutečně zaznamenali,“ potvrdil Zdeněk Blahuta, provozovatel Lékárny na Poliklinice. Banka již v současnosti zahájila rekonstrukci v prostorách bývalé lékárny. Dojejích místností se přestěhuje odbor dopravy. Úpravu prostor pro úředníky, frenštátská radnice plánuje na květen či červen letošního roku. Na rekonstrukci připadne z rozpočtu města 3,43 milionu korun.