V těchto dnech policejní inspektor novojičínského obvodního oddělení zahájil úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, které se měl dopustit jedenapadesátiletý místní muž v odpoledních hodinách 24. března. Policejní mluvčí René Černohorský uvedl, že muž byl na návštěvě bytu v jednom z panelových domů v Novém Jičíně.

„Využil chvilkové nepozornosti poškozené šestašedesátileté místní ženy a odcizil jí na stole volně odložené prsteny ze žlutého a z bílého kovu v celkové hodnotě čtyři tisíce korun,“ dodal René Černohorský a doplnil, že muž se krádeže dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně k trestu obecně prospěšných prací ve výměře 300 hodin, které do současné doby nevykonal.

Dalším, proti komu policisté z obvodního oddělení v Novém Jičíně zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže je třicetiletý muž z Nového Jičína. Ten okolo devatenácté hodiny podvečerní 29. března využil chvilkové nepozornosti o rok staršího muže z Nového Jičína a odcizil mu batoh.

„Poškozený muž nechal batoh volně odložený na lavičce před místní prodejnou potravin v obci Kunín. V něm směl instalatérské kleště, finanční prostředky a mobilní telefon, vše v hodnotě osm a půl tisíce korun,“ upřesnil René Černohorský.

Policisté zjistili, že se u tohoto pachatele rovněž jedná o recidivu, neboť byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně k trestu obecně prospěšných prací o výměře 250 hodin, a to za majetkovou trestnou činnost obdobného charakteru.

„Vzhledem k tomu, že se výše uvedených protiprávních jednání majetkového charakteru dopustili oba muži v době vyhlášení nouzového stavu na území České republiky, hrozí jim podstatně vyšší trest. Za běžného stavu je trestní sazba za případy přečinu krádeže, ať už neznámého či známého pachatele, až dvouletá, a v případě známého pachatele a jeho opětovné recidivy až tříletá. Aktuálně se však jedná o skutky s trestem odnětí svobody v rozmezí od dvou do osmi let,“ uzavřel policejní mluvčí.